ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Гітлер втік до Аргентини: ФБР розсекретили вражаючі документи

Спецслужби США одразу після закінчення Другої світової війни почали вести розслідування про можливу втечу лідера нацистської Німеччини та Третього Рейху Адольфа Гітлера в Аргентину.

Про це йдеться в опублікованому звіті Федерального бюро розслідувань (ФБР), повідомляє The Mirror.

Документи містять повідомлення від деяких агентів, які стверджували, що бачили Гітлера в Буенос-Айресі (Аргентина). Також американці перевіряли інформацію про те, що лідер Рейху втік до Аргентини на підводному човні разом з 50 нацистами й отримав притулок на ранчо в південній частині Анд, яке йому надали аргентинські високопосадовці.

Джерело назвало шість аргентинських чиновників, які організували притулок для нацистського лідера. Проте спецслужби не змогли знайти підтвердження цієї інформації.

Те, що Гітлерові вдалося сховатися, також стверджував колишній нацистський дипломат і один з керівників окупаційної адміністрації Третього Рейху на території Франції Отто Абец.

Інші агенти надсилали навіть орієнтування на Гітлера. За їх даними, він збрив свої знамениті вуса, а також змінив зачіску.

Також у документах містяться відомості про деяких нацистських злочинців і діячів, які змогли потрапити до Аргентини через "Щурячі стежки". Термін, що був поширений серед американських спецслужб для позначення системи маршрутів втечі нацистів і фашистів з Європи наприкінці Другої світової війни.

Ці маршрути вели переважно до Південної Америки, зокрема до Аргентини, Парагваю, Бразилії, Чилі.. Цю лазівку американці досить ретельно перевіряли.

Врешті-решт розслідування закрили через брак інформації та доказів.

Зазначимо, що теорія про те, що Гітлер втік до Аргентини, досить поширена. На сьогодні можна точно стверджувати лише одне — аргентинський уряд справді тісно співпрацював з нацистами. Золотий запас країни небувалим чином виріс відразу після закінчення війни. В Аргентині неодноразово знаходили схованки зі скарбами Рейху, а ізраїльські спецслужби кілька разів проводили на території країни операції з затримання винуватців Голокосту.

Згідно офіційної версії, що грунтується на показаннях свідків, допитаних органами контррозвідки СРСР і союзників, 30 квітня 1945 року фюрер Адольф Гітлер разом з дружиною Євою Браун вчинили самогубство в бункері в оточеному Берліні.