ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Гектар землі біля Співочого поля - за 5,5 млн. Чому під ратушу несуть шини?

Учора в Коломиї відбувся скандальний аукціон з продажу земельної ділянки площею понад 1 га, яка розташована поряд зі Співочим полем.

Учасники бойових дій намагалися зупинити проведення торгів, але до зали, де ці торги відбувалися, їх не пускали поліцейські.

Коли ж протестувальники таки до зали прорвалися, організатори торгів разом з представниками міськради вийшли в іншу кімнату  й там продаж відбувся.

То чому аукціон став скандальним?

Свого часу ділянка, про яку йдеться, вже продавалася, потім поверталася у власність міста, - начебто відводилася під будівництво басейну.

За словами депутата міської ради Євгена Заграновського, група депутатів на сесії просили продаж цієї території відтермінувати.

Однак така думка не набрала більшості голосів і ділянку було ще в липні виставлено на перший аукціон.  Знайшовся покупець, який хотів придбати її за  12 мільйонів. Але раптом хтось з присутніх учасників аукціону запропонував більшу суму й ділянка законно відійшла йому. Та потім переможець аукціону "передумав" і гроші не заплатив. Тому землю знову виставили на торги.


Учора відбувся черговий аукціон, на якому ділянку продали за 5.5 млн грн якійсь фізичній особі. Протестувальники вважають цю особу підставною, бо земля, мовляв, перейде потім у власність, як вони вважають",  "одіозних у Коломиї забудовників".


На знак протесту активісти запалили на подвір'ї ратуші шини з вимогою анулювати результат торгів. Обіцяють з понеділка покласти біля ратуші намети й не дати і надалі, як заявляють, "розбазарювати громадське добро"."Нам міська влада закидає, що ми хочемо "віджати" цю землю для атошників, - розповідає один з активістів Тарас Маркевич. - Це неправда. Учасники бойових дій вже землю отримали. Ми натомість пропонуємо два варіанти: повернути цю ділянку громаді для майбутнього розширення міської інфраструктури; другий варіант - провести громадські слухання й віддати землю під будівництво соціального житла".

   

Заступник мера з земельних питань Олег Дячук розповів про деякі деталі. Він зазначив, що учасники бойових дій пропонували, щоб на цій земельній ділянці забудовник звів багатоповерхівку і 10-15% квартир надав військовим. Але на сесії міськради таку пропозицію не прийняли. Також він додав, що учасники бойових дій отримали земельні ділянки від міста, як і було обіцяно.

За словами Олега Дячука, грошова оцінка ділянки, виставленої на торги, - 3 млн грн. Експерт оцінив її в 5.199 тисяч гривень. Стартова ціна на торгах - 5.500 тисяч, за що  її і придбано.

Торги проводила Прикарпатська регіональна товарна біржа з пропискою в Коломиї.

"Міська влада туди не втручалася. Продавати нерухомість необхідно, бо це кошти на ремонти доріг, тротуарів та інші роботи з благоустрою", - наголосив Олег Дячук.


АВТОР: Іван ДЖИНДЖУРА

ФОТО: Андрій КАНЯ