ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Фонд "Покуття” розпочинає масштабний проект з сортування сміття у Коломиї та районі. ВІДЕО

"Чиста Коломийщина". БФ "Покуття" та його засновник народний депутат Андрій Іванчук започаткували нову акцію. Вона має на меті мотивувати мешканців нашого краю сортувати сміття.

А приводом для цього стала ініціатива школярів Ковалівки. Вони вже почали це робити у рідному селі. За активність отримали подарунки.

8-класниця Мар'яна Сорич разом зі своїми друзями може бути прикладом для багатьох дорослих.

Школярі ініціювали сортування сміття, щоб зменшити шкоду довкіллю і жити, як в цивілізованих країнах.

"Проблема несортованого сміття стосується не тільки нашого села - через людську безвідповідальність страждає ціла планета, тому ми вирішили, якщо дорослі не зовсім відповідально до цього ставляться,  то саме ми мусимо допомогти", - каже школярка.

Ініціативні ковалівські школярі спонукали народного депутата Андрія Іванчука не лише підтримати їх, а й ініціювати акцію "Чиста Коломийщина". Народний депутат розповідає: школярі зараз роблять те, на що не здатні багато дорослих людей.

"Минулого року ми побачили, що в багатьох громадах започаткована така європейська ініціатива - сортування сміття. Я був дуже вражений, бо ініціатором цього є наші діти. І коли вони змушують своїх батьків сортувати сміття  - скло окремо, пластик окремо, папір окремо - це якраз і є початок цивілізованої переробки сміття", - каже Андрій Іванчук.

Проблема зі сміттям в Україні критична, а до її вирішення чомусь підходять неохоче, каже народний депутат, її глобальні  масштаби несуть загрозу і для сучасного, і для майбутнього покоління.

"В Україні 95% сміття відвозять на полігони, і лише 5%  переробляється або спалюється.  У розвинутих європейських країнах ці показники протилежні - тобто 95% йде на переробку. А, наприклад, Данія закуповує сміття в інших країнах. В Україні понад 6000 сміттєзвалищ. Ми ж не можемо перетворити Україну на одне єдине сміттєзвалище. Я хочу, щоб ми це почали в нас на Коломийщині. Я радий, що є така ініціатива моїх земляків, і фонд "Покуття", і я особисто будемо цьому допомагати - знімемо агітаційні фільми, щоб якомога більше людей долучилося, щоб всі жителі району розуміли, що нам треба змінити нашу культуру, що Коломийщина повинна бути чиста".

За свою ініціативу ковалівські школярі отримали подарунок від Андрія Іванчука - роздільні баки для сортування сміття. Обранець заохочує всіх долучитися до акції "Чиста Коломийщина", бути активними, думати про нашу екологію і брати приклад з ще зовсім юних, але свідомих краян.

Більше - у сюжеті НТК.


Нагадаємо, ще 4 школи на Коломийщині отримали комп’ютерні класи від БФ “Покуття” – їх виграли учні на олімпіаді.