Днями завершився пілотний проєкт добровільної сертифікації вчителів початкової школи. 705 учасників із 857 успішно пройшли випробування. Це освітяни, що не побоялись прийняти виклик і вирушити назустріч змінам, саморозвитку й удосконаленню.
У числі педагогів, що випробували свої сили й успішно пройшли сертифікацію, - Галина Луцак, учителька початкових класів Коломийського ліцею №2 і водночас директорка Католицької школи святого Папи Івана Павла ІІ, повідомили в Управлінні освіти.
Етапи сертифікації включали вивчення практичного досвіду, самооцінювання шляхом створення портфоліо та незалежне тестування з метою аналізу фахових знань.
Пані Галина розповіла, які загальні враження від сертифікації і чи важко було подолати бар‘єр.
«У кожного були якісь власні очікування, які або справджувалися або ні, - відповідає пані Галина. - Та, зрештою, все позаду.
Якщо є вчителі, яких зацікавив процес, які хотіли б спробувати свої сили, від себе раджу- йти. Тим паче, що Вам, впевнена, вже буде де в чому легше...
Щодо вивчення практичного досвіду, то якщо Ви працюєте добросовісно, а не просто відбуваєте години, впевнена, що це буде помічено експертами.
Тестування - тут у кожного своя думка, але всі були в однакових умовах. Мала можливість відчути себе в ролі учня, який складає ЗНО. Було цікаво. Завдання насправді доволі значні за обсягом, тому працювала всі 3 години без перепочинку, та собою задоволена.
Створення портфоліо - мабуть, найлегший етап, бо часу на це буде найбільше.
Звісно, Ви можете погоджуватися зі мною або ні. Зрештою, кожен у житті сам для себе обирає шлях.
Не шкодую. І, думаю, що піду ще...»
Як зазначається, сертифікація дозволяє позачергово атестуватись, а матеріальною винагородою для добровольців буде встановлення з 1 січня 2020 року 20 відсотків надбавки до посадового окладу протягом 3-х наступних років.