У Коломиї спостерігачі місії ОБСЄ цікавились питанням учасників бойових дій, відкриттям реабілітаційного центру для учасників АТО, станом реконструкції військової частини для 10-ої гірсько-піхотної бригади. Але найбільше питань було довкола будівництва меморіального комплексу по вул. Чехова.
Як повідомляло "Дзеркало Коломиї", вандали розбили могильні плити і підпалили капличку, де похований Хілель Барух Ліхтенштейн, який 32 роки у ХІХ столітті був головним рабином Коломиї. Конфлікт почався у вересні минулого року після того, як були закриті входи до парку, – таким був статус цього місця за радянської влади, – для його реконструкції і часткового відновлення єврейського кладовища.
Врешті коломияни зацікавились, на якій підставі зрізаються дерева і зводиться меморіальний комплекс, інформує прес-служба Коломийської міськради.
"У Коломиї нема антисемітських настроїв, колись це місто населяли в основному євреї і конфліктів між націями не траплялось. Є поодинокі радикали, які вдаються до розбою. Але це не показник. Конфлікт робить не влада міста, не мешканці й навіть не “Правий сектор”, а сам голова єврейської общини", - переконаний міський голова Ігор Слюзар.
Також, як наголосив очільник міста, єврейська община немає дозволу на будівництво меморіального комплексу.
"Насправді дозволу на будівництво вони не мають і навіть не почали збирати документи на його отримання. Чому Яків Заліщикер розпалює пристрасті довкола єврейського питання - незрозуміло. Процедура однакова для всіх, закон є закон", - сказав Ігор Слюзар.