ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Допоки закон про "євробляхи" не перепишуть - машин до Польщі на пункті "Краківець" не пропускатимуть

У пункті пропуску "Краківець" мітингують євробляхарі. Заблокували до того ж, й інші переходи.

Вони вимагають змінити закон про розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації, що вступив у дію в неділю. Допоки документу не перепишуть, кажуть протестувальники, машин до Польщі не пропускатимуть. Якщо раніше транспорт потрохи пропускали, то тепер заблокували пункт пропуску остаточно, інформує Zaxid.net.

Пункт пропуску "Краківець" заблокований ще з неділі. Кілька десятків людей мітингують проти нещодавно ухваленого закону, який забороняє п'ятиденний безкоштовний транзит для машин, куплених в інших країнах. Відтепер щоб перетнути кордон, треба буде сплатити заставу в розмірі розмитнення автівок.

"Я собі нормально купив машину за копійки. І їздив нею чотири роки. Ніяких проблем не було. То чому вони запускали всі ті машини? Що, чекали, щоб народ назбирався?", ‒ обурюється протестувальник Володимир.

Мітингарі не пропускають ані приватних автівок, ані автобусів чи фур. Обіцяють блокувати кордон, допоки закон не перепишуть.

"Будемо вирішувати всім народом, що нам зробити. Не я один буду вирішувати, буде увесь український народ. І влада буде прислуховуватись до українського народу, не буде прислухатись ‒ буде їм біда", ‒ каже протестувальник Петро.

Водії у черзі тривожаться. Хтось не встигає на роботу, хтось ‒ у туристичну поїздку. Люди втомлені й уже стоять у чергах щонайменше добу.

"Головне, щоб не було пролиття крові. Так склалось, що я стою перший у черзі з машин і воно в мене все перед очима. Люди в основному нетверезі ‒ бійки, лайки. Заснути неможливо: по машині скачуть, по причепу скачуть, кричать, що будуть мені машину палити. За що?! Я ж такий самий українець", ‒ каже заблокований на кордоні пан Руслан.

У своєрідну блокаду потрапили й машини у нейтральній зоні на в’їзді в Україну. Їм ‒ ні туди, ні сюди.

"Вода закінчується, соляра закінчується, їсти немає що і вони не пускають ні в магазині, ні кафе ‒ нема нічого", ‒ каже пан Олег, який застряг на кордоні.

Наразі акція протесту безстрокова. Ще до обіду понеділка тут пропускали за кордон по одному автобусу в годину, тепер рух повністю припинили. Тим часом автівок, що під'їжджають до кордону, меншає. Люди відкладають свої поїздки на потім.

 Читайте також: Президент підписав закони, які легалізують “євробляхи”