ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

До Коломиї з презентацією нової книги завітав Андрій Любка. ФОТО

10 вересня у арт-кафе "Ґенеза" в самому центрі міста відбулась презентація нової книги Андрія Любки "Твій погляд, Чіо-Чіо-Сан", яка лише напередодні вперше була офіційно представлена на ІХ Міжнародному поетичному фестивалі MERIDIAN CZERNOWITZ.

Аудиторія зібралась невелика -  менше 20 осіб, проте різновікова. Присутні -як представники молоді, так і люди старшого віку. Завдяки вибраній локації  складалося враження своєрідного "квартирника", де не було рамок між автором та слухачами. Останні з легкістю, в режимі живого спілкування, запитували те, що їх цікавило. Письменник зачитував уривки зі своєї книги та розповідав, інколи з гумором, історії з власної біографії. Що додавало вечору якогось особливого тепла.

"Народився я в Ризі, тут навчалась моя мама, це північ, вечори холодні, і коли мені було два тижні, я вирішив їхати в Україну, на Закарпаття у м. Виноградів, де я й виріс", - сміється автор.

"Перші вірші почав писати у "зрілому" віці семикласника - мав блокнот, куди їх записував. Потім я його, на щастя, спалив - "стидоба» була страшна",  – продовжує підігравати залу Андрій Любка.

Якщо ви поглянете на книгу зі зворотного боку, то знайдете там рецензію видавця, президента Міжнародної літературної корпорації MERIDIAN CZERNOWITZ Святослава Померанцева: "Читаючи цей роман, мене не полишало враження, що насправді я дивлюся фільм – настільки тут усе кінематографічно. Це психологічний трилер з елементами еротики й оперних арій (хоча оперних арій, на жаль, більше)". Автор зізнається: "Перш ніж писати книгу, ти мусиш зробити дослідження, інколи треба прочитати 10 книжок, щоб написати півсторінки. Бо написання книги - це довга і важка праця…".

Про книгу "Твій погляд, Чіо-Чіо-Сан": "Це психологічний трилер про сучасну Україну, про ситуацію, яка трапилась в Ужгороді, коли п’яний суддя вночі на пішохідному переході збив жінку на смерть, і оскільки за це не поніс ніякого покарання, його виправдали, виявилось, що це жінка була винна, як це зазвичай в нашій країні відбувається, то її чоловік вирішує помститись. Цей чоловік і є головним героєм цього роману, який власне про помсту і про життя в сучасній Україні… Це найбільший мій роман, найбільша моя книжка, тому ясно, що довелося довго працювати над нею, я писав її три роки", - продовжує інтригувати письменник.

Неможливо не згадати і про саму якість друку, адже він виконаний на спеціальному "фінському папері", який є комфортним для людського ока і сприяє приємному читанню. Є ще тканинна закладка, яка аж надто за колористикою вписується у сам дизайн книги. Автором обкладинки стала чернівецька художниця, а от ілюстрації самої книги робила київська - Олена Шум.

Презентаційний тур

"Цей тур побудований таким чином, щоб було близько та зручно. Вчора я був у Чернівцях, сьогодні в Коломиї, а завтра буде презентація в Хмельницькому, але по дорозі - ще Кам’янець-Подільський, там маю зустріч зі студентами. Звісно, буде ще Львів, Київ, Ужгород та інші. Загалом 13 міст", - перелічує автор.

У свої 30 років Андрій Любка - успішний український письменник, поет, журналіст та перекладач. На його рахунку три поетичні збірки  - "Вісім місяців шизофренії", "Тероризм", "Сорок баксів плюс чайові" та сім прозових: "Кілер", "Спати з жінками", "Кімната для печалі", "Саудаде", "Карбід" та "Кіллер +" (перевидання) і нова "Твій погляд, Чіо-Чіо-Сан". Також  перекладає з польської, сербської, хорватської, боснійської твори інших авторів."Завдання романіста - створити 3-D людину, тобі треба наповнити її життя подіями, а також наповнити її психічне життя, зрозуміти її, як вона думає, мислить, чому робить так, а не інакше, і, відповідно, коли я придумав, як має початись мій роман, бо я уявляв свого  головного героя вже давно, але не знав, яка має вийти зав’язка і мені  здалось, що ця драматична ситуація в першому речення, вона допоможе мені  глибше відкрити цю людину в усьому його протиріччі. Коли вже є ідея, то хочеш її писати, і це спонукає тебе писати. Бо натхнення приходить під час роботи".

Віталій БИРЧАК 

Фото: Андрій КАНЯ