ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

До Дня медика. Очільники коломийської медицини - про роботу галузі

Медична галузь останні два роки перебуває на вістрі уваги громадськості. Йде складний і болісний процес перебудови цілої системи охорони здоров’я. Назад дороги нема, мусимо крок за кроком долати всі перешкоди, поступово скидаючи зайвий баласт радянщини. Взято курс на повернення медицини обличчям до людей.

Коломийські медики переживають непрості часи: ринкові відносини диктують свої правила гри, у якій слабкі гравці можуть опинитися поза грою. Така реальність сучасної епохи. З іншого боку, усе, що є життєздатним, отримує бонуси й мотивацію розвиватися. Коломийські заклади охорони здоров’я реорганізуються й модернізуються згідно з вимогами часу.

З нагоди Дня медичного працівника ми попросили сказати декілька слів керівників медичних установ Коломиї.

Петро Лесів, головний лікар ЦРЛ.

–             Колектив закладів ЦРЛ чималий – налічує на нинішній день 1500 працівників. Можемо пишатися завершенням будівництва великої поліклініки з сучасним ефективним і дороговартісним обладнанням. Тривають ремонтні роботи в дитячій лікарні. Поступово створюються умови для госпітального округу. У понеділок урочисто відкриємо при лікарні новозбудоване відділення екстреної медичної допомоги з усім необхідним обладнанням, а заодно буде відкрито ангіографічний кабінет. Проводяться ремонтні роботи на 1-му поверсі й у підвальних приміщеннях.Богдан Ленчовський, головний лікар пологового будинку.

–          Штат пологового нараховує 234 працівники, з них 54 лікарі. Нещодавно відкрито родинно-операційний блок. Сама назва блоку говорить, що при пологах може бути присутній хтось з родини породіллі. Основну суму коштів виділив Кабмін, 100 тисяч гривень надійшло з районної казни. Продовжуються капітальні ремонти санвузлів, палат, коридорів. Щодо апаратури, то є необхідність у діагностичному обладнанні, в апараті штучної вентиляції легенів.Володимир Федоришин, головний лікар військового госпіталю.

– Протягом минулого року у нас проліковано на стаціонарі 800 учасників бойових дій, 2 тисячі – амбулаторно. Збудовано операційне відділення. Маємо намір запровадити у госпіталі лікування мінеральною водою, вже домовилися з підприємцем Романом Бортейчуком, який випускає знамениту мінералку «Слобода», залучимо науковий потенціал. А ще плануємо впровадити лазерне лікування сітківки ока, вен нижніх кінцівок, геморою. Так що госпіталь активно розширює свої можливості й якості послуг.

Володимир Мельничук, головний лікар міського центру первинної медико-санітарної допомоги.

–          Усі знають, що коломийська первинка зайнята підписанням декларацій з сімейними лікарями. Хочу відзначити, що процес іде доволі успішно. Три лікарі вже набрали максимально допустиму норму кількості пацієнтів. Більше їм просто не можна. Ніхто з наших лікарів не пасе задніх, всі підписують з пацієнтами угоди, тому сподіваюся, що всі 43 лікарі нашого центру матимуть достойну роботу й зарплату.Володимир Кифорук, головний лікар інфекційної лікарні.

– Наша лікарня має обласне підпорядкування і до структури ЦРЛ не входить. Разом з тим, у лікарні киплять ремонтні роботи. За минулий рік освоєно коштів (і не лише бюджетних) на 1 мільйон гривень. Замінено старі вікна і двері на теплозберігаючі. Проводимо реконструкцію каналізаційних мереж, очисних систем, міняємо стару систему опалення на нову. Щодо медичного обладнання та інструментарію, то лікарня цим забезпечена.

[caption id="attachment_107836" align="alignnone" width="960"] Центр первинної медико-санітарної допомоги[/caption]

[caption id="attachment_107837" align="alignnone" width="1920"] Коломийська дитяча лікарня[/caption]

[caption id="attachment_107838" align="alignnone" width="1920"] Обласний госпіталь ветеранів АТО[/caption]

АВТОР: Іван ДЖИНДЖУРА