Коломийські медики переживають непрості часи: ринкові відносини диктують свої правила гри, у якій слабкі гравці можуть опинитися поза грою. Така реальність сучасної епохи. З іншого боку, усе, що є життєздатним, отримує бонуси й мотивацію розвиватися. Коломийські заклади охорони здоров’я реорганізуються й модернізуються згідно з вимогами часу.
З нагоди Дня медичного працівника ми попросили сказати декілька слів керівників медичних установ Коломиї.

– Колектив закладів ЦРЛ чималий – налічує на нинішній день 1500 працівників. Можемо пишатися завершенням будівництва великої поліклініки з сучасним ефективним і дороговартісним обладнанням. Тривають ремонтні роботи в дитячій лікарні. Поступово створюються умови для госпітального округу. У понеділок урочисто відкриємо при лікарні новозбудоване відділення екстреної медичної допомоги з усім необхідним обладнанням, а заодно буде відкрито ангіографічний кабінет. Проводяться ремонтні роботи на 1-му поверсі й у підвальних приміщеннях.

Богдан Ленчовський, головний лікар пологового будинку.
– Штат пологового нараховує 234 працівники, з них 54 лікарі. Нещодавно відкрито родинно-операційний блок. Сама назва блоку говорить, що при пологах може бути присутній хтось з родини породіллі. Основну суму коштів виділив Кабмін, 100 тисяч гривень надійшло з районної казни. Продовжуються капітальні ремонти санвузлів, палат, коридорів. Щодо апаратури, то є необхідність у діагностичному обладнанні, в апараті штучної вентиляції легенів.

Володимир Федоришин, головний лікар військового госпіталю.
– Протягом минулого року у нас проліковано на стаціонарі 800 учасників бойових дій, 2 тисячі – амбулаторно. Збудовано операційне відділення. Маємо намір запровадити у госпіталі лікування мінеральною водою, вже домовилися з підприємцем Романом Бортейчуком, який випускає знамениту мінералку «Слобода», залучимо науковий потенціал. А ще плануємо впровадити лазерне лікування сітківки ока, вен нижніх кінцівок, геморою. Так що госпіталь активно розширює свої можливості й якості послуг.

– Усі знають, що коломийська первинка зайнята підписанням декларацій з сімейними лікарями. Хочу відзначити, що процес іде доволі успішно. Три лікарі вже набрали максимально допустиму норму кількості пацієнтів. Більше їм просто не можна. Ніхто з наших лікарів не пасе задніх, всі підписують з пацієнтами угоди, тому сподіваюся, що всі 43 лікарі нашого центру матимуть достойну роботу й зарплату.

Володимир Кифорук, головний лікар інфекційної лікарні.
– Наша лікарня має обласне підпорядкування і до структури ЦРЛ не входить. Разом з тим, у лікарні киплять ремонтні роботи. За минулий рік освоєно коштів (і не лише бюджетних) на 1 мільйон гривень. Замінено старі вікна і двері на теплозберігаючі. Проводимо реконструкцію каналізаційних мереж, очисних систем, міняємо стару систему опалення на нову. Щодо медичного обладнання та інструментарію, то лікарня цим забезпечена.
[caption id="attachment_107836" align="alignnone" width="960"]

[caption id="attachment_107837" align="alignnone" width="1920"]

[caption id="attachment_107838" align="alignnone" width="1920"]

АВТОР: Іван ДЖИНДЖУРА