ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Дипломати з коломийського краю. Частина ІІ. ФОТО

Ми продовжуємо розповідати про дипломатів - вихідців з Коломийщини.

До дипломатичної служби належить уродженець с. Іванівців Коломийського району Василь Вишиванюк, син довголітнього керівника облдержадміністрації Михайла Вишиванюка.

На фото: Почесний консул Угорщини в Івано-Франківську та в Івано-Франківській області Василь Вишиванюк у своєму службовому кабінеті. Івано-Франківськ, 2010-і.

Він закінчив Чернівецький університет (1997) та Національний університет біоресурсів і природокористування України (2010).

Від 16 квітня 2014 р. Василь Вишиванюк — почесний консул Угорщини в м. Івано-Франківську та в Івано-Франківській області.

Консулят сприяє розвитку дружніх стосунків та торгово-економічної, соціальної, культурної й науково-технічної співпраці між Угорщиною та Україною на Івано-Франківщині.

Почесне консульство тісно співпрацює з різними дипломатичними установами,  благодійними фондами, громадськими організаціями та іншими інституціями.

Воно ініціювало міжнародний соціальний проект "Книга Добра", який очолює Василь Вишиванюк.

На фото: Учасники міжнародного соціального проекту "Книга Добра" разом з організаторами в базиліці Санта Марія Маджоре (Рим, Італія, 2018 р.) У першому ряді — Міністр закордонних справ України Павло Клімкін, єпископ-емерит УГКЦ Іриней Білик, канонік папської базиліки Санта Марія Маджоре, почесний консул Угорщини в Івано-Франківській області, керівник проекту "Книга Добра" Василь Вишиванюк.

Цікаво, що уродженцем Коломиї є відомий польський дипломат Анджей Залуцький (Andrzej Załucki).

Він народився в нашому місті 1941 р., а 1945 р. комуністична влада разом з батьками репатріювала його до Польщі.

На фото: Відомий польський дипломат Анджей Залуцький. Варшава, 2010-і.

Там він закінчив Краківський педагогічний університет, працював у студентських організаціях і навіть був членом ЦК ПОРП.

Від 1984 р. почалася його дипломатична служба: радник Посольства Республіки Польща в Мексиці (1984-1988), Надзвичайний і Повноважний посол Республіки Польща в Росії (1996-2002), заступник віце-міністра закордонних справ Польщі (2002-2005), Надзвичайний і Повноважний посол Республіки Польщі в Чеській Республіці (2005-2006). Президент України Віктор Ющенко нагородив Анджея Залуцького орденом Ярослава Мудрого V ступеня.

АВТОР: Микола САВЧУК

Читайте також:  Дипломати з коломийського краю. Частина І. ФОТО

До теми: Ігореві Довганюку – 70! Шлях від мера до дипломата