ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Держпродспоживслужба інформує про основні вимоги температурного режиму в садочках і школах

З метою державного контролю фахівці Коломийського міського управління будуть проводити вибірковий моніторинг за дотриманням температурного режиму в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах міста протягом всього опалювального періоду.

У зв’язку із зниженням температури атмосферного повітря на Прикарпатті , управління Держпродспоживслужби інформує про основні вимоги щодо дотримання температурного режиму в дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладах, інформує Коломийське міське управління Держпродспоживслужби, пише Дзеркало медіа.

Відповідно до діючого санітарного законодавства, в т.ч. ст. 20 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", відповідальність за дотримання санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режиму покладається на керівників закладів.

Враховуючи те, що відповідні показники мікроклімату в дитячих закладах є одними з ключових у збереженні здоров’я дітей та профілактиці гострих респіраторних захворювань, необхідно забезпечити щоденний контроль за їх дотриманням.

Цей контроль має проводити медичний персонал дитячої установи чи відповідальна особа, яка призначена наказом керівника закладу.

Відповідно до Санітарного регламенту, для дошкільних навчальних закладів у групових осередках регламентовано температуру приміщень +19 – 23° C; у приміщеннях басейну - +29 – 30° C; у залах для занять музикою та фізичною культурою - +18 – 19° C; у теплих переходах - не менше +15° C; у приміщеннях, що займають кутове положення або знаходяться в торці будівлі дошкільного навчального закладу, температура повітря повинна бути не менше +21° C.
Відносна вологість повітря в приміщеннях, де перебувають діти повинна бути в межах 40-60%.

У приміщеннях загальноосвітніх навчальних закладів відносна вологість повітря повинна складати 40-60%, температура повітря в класах і кабінетах – 17-18°С, майстерень з обробки металу і дерева – 16-18°С, спортивних залах – 15-17°С, роздягальнях при них – 19- 23°С, актовій залі – 17-20°С, бібліотеці – 16-18°С, медичних кабінетах – 21-23°С, рекреаційних зонах – 16-18°С, спальних приміщеннях – 18-20°С, умивальних – 20-23°С, вестибюлі та гардеробі –16-19°С, в туалетах – 17-21°С, в душових – не нижче 25°С.

Температура нижче зазначених нормативів неприпустима.

При цьому не слід забувати про вкрай важливий захід по профілактиці вірусних захворювань - регулярне провітрювання, яке слід проводити в будь-який час року.

Щоб здійснювати постійний контроль за дотриманням температурного режиму, необхідно всі приміщення закладів забезпечити термометрами (спиртовими).

За даними наукових досліджень, заняття з фізичної культури на вулиці в холодні періоди року можливо проводити з учнями 1-4 класів при температурі повітря не нижче мінус 8°С, 5-7 класів - не нижче мінус 12°С, 8-12 класів - не нижче мінус 15°С.

 

Нагадаємо: У Коломиї у всіх навчальних закладах замінили вікна на енергоощадні