ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Депутати Прикарпаття обурені зростанням цін на електроенергію для промислових споживачів

Сьогодні, 21 грудня, в Івано-Франківську відбувається друге пленарне засідання 26-ї сесії обласної ради.

Одним із питань, які розглянули депутати, стало звернення до прем’єра, президента та НКРЕКП щодо неприпустимості зростання цін на електроенергію для промислових споживачів,

“Підняття цін для промислових споживачів – це чергова схема, яка зробить українську продукцію неконкурентноздатною, українців – біднішими, а кишені енергетичних олігархів – ще більш набитими, інформує Галицький кореспондент.

Ріст тарифів склав від 34% до 108%, що є неприпустимим. У нас зараз тарифи вищі, ніж в середньому по Європі – це ж абсурд! При цьому навіть якість постачання електроенергії значно нижча, адже у нас часто бувають відключення. Крім того, вартість підключення у нас оплачує споживач, а в ЄС вона частково закладається в тариф, який отримує бізнесмен”, – розповів депутат обласної ради Олег Токарчук.

Інший депутат, Василь Мельничук, додав, що норми нового закону про електроенергію вимагають обрати постачальника на конкурентних засадах – але цього ринку в Україні де-факто немає, тож монополісти цим користуються.

Депутат Манолій Піцуряк заявив, що внаслідок такого зростання тарифів міста стають заручниками олігархічних ігор та монополістів, і підтримав звернення.

Втім, Івано-Франківська обласна рада не змогла проголосувати за це звернення – голоси віддало всього 40 депутатів із 84. За нього не проголосували депутати з фракції БПП, які хотіли виключити зі списку адресатів Президента України. Але ця поправка не була прийнята, тож вони не проголосували за рішення в цілому.Нагадаємо, На Франківщині 2019 рік хочуть проголосити Роком ОУН

Економимо ваш час: підписуйтеся на наш канал у Телеграмі – там публікуємо тільки 2-3 найважливіші новини за день!