ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Де варто побyвати на Коломийщині

Місця Коломийщини, які не варто оминати увагою

Якщо ці вихідні ви вирішили провести на Коломийщині, будьте певні, не пошкодуєте. Ми підготували для вас цікаві міста та заклади, де можна познайомитися з автентичною кухнею регіону.

Перш за все варто відвідати Ботанічний заказник загальнодержавного значення «Княждвірський». На території заказника знаходиться Музей флори і фауни, в якому можна побачити експонати оленів, бобрів та інших диких тварин. Якщо бажаєте присісти та перекусити, на вас чекає спеціально збудована відпочинкова альтанка. Також можна насолодитися екологічною стежкою, де можна віднайти ягідний тис та попити смачної води у криниці.

В селі Пилипах Коломийського району туристи  знайдуть оздоровчий комплекс  родини Кондрюків «Золоті Крилечка».  Так звана «бджолина імперія» , яка налічує три пасіки на різних місцевостях. Тут не тільки можна буде придбати мед, але і дізнатись про лікування продуктами бджільництва. Вас також не залишить байдужими і пам’ятник бджолі.

Якщо бажаєте попити цілющої води, вам неодмінно потрібно завітати в село  Угорники, де знаходиться джерело «Дзвіньоха». За народними говірками, колись на місці джерела з’явилась  Божа Матір. Сама назва походить від легенди, яка розповідає про звук церковних дзвонів. Їх мелодію чули навіть в період суворої заборони радянської влади бити у дзвони на Великдень. Про зцілення від джерела багато існує переказів. Наприклад, розповідають про бідного батька, який віз свою дочку - інваліда. Чоловік задумався і не спам’ятався, як візок перекинувся і дочка впала у воду. Після чого, сталося чудо. Дівчина вийшла на берег своїми ногами. Джерело знаходитись на території Спасо – Пребраженського монастиря ,а паломництво відбувається  кожного року на Йордана.

Таких цілющих джерел можна віднайти в наступних місцях:  с. Струпків джерело «Свята Олена»,  с. Скопівка джерело «Ялина», П’ядики та Воскресінецька гора.  Кожен з них має свою легенду.

У селі Марківці також існує джерело «Біла криниця». Та окрім цього, є ще  соляне джерело та водоспад.

Прекрасними краєвидами можна насолодитися в с. Слобода, яка багата на мінеральні джерела, с. Сопові  та смт. Печеніжені, в якому можна побачити красу природи від місця народження Олекси Довбуша.

Однією з найвартісніших архітектурних споруд Коломийщини є Костел святого Антоніна та Бернардинський монастир в смт. Гвіздці. Це комплекс споруд доби розвиненого бароко побудованих у 1721 – 1735 рр.

Однозначно, подорожуючи різноманітними місцями, ви захочете скуштувати традиційної смачної їжі. Ось кілька закладів, які ми би радили відвідати:

Готельно – ресторанний комплекс «Фільварок» в с. Стопчатів на вул. Центральна 190 на трасі Коломия – Косів. Тут варто спробувати «картопляну кишку».

Колиба «Три дороги» в с. Шепарівці на вул. Шевченка 123. Обов’язково замовте «книдлі».

Гриль - бар готель «Кузня» в с. Матеївці на трасі Коломия – Чернівці. Тут варто спробувати «цісарські пироги».

Готельно –ресторанний комплекс «Вербіж»» у с.Верхній Вербіж на вул. Шевченка на трасі Коломия – Косів. Тут ми радимо спробувати «крученики».

Кафе «Деліція»у м. Коломия на вул.Івана Франка 11, де варто замовити «рибу змащену».

Кафе «Звенислава» у м. Коломия на вул. Богдана Хмельницького, де варто спробувати «домашню ковбасу (великодню)».

Колиба «Трембіта» у м. Коломия на вул. Паркова 9а, де можна замовити «кров’янку з тушкованою капустою».

Кафе-ресторан «VIVAT» у м. Коломия на вул. Івана Франка 16, де варто замовити «свинячі реберця».

«Шепіт Лісу» на вул. Лісова 8 на трасі Коломия – Івано –Франківськ, де радили б замовити запечену рибу.