ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Чим файний "Файно.Друк": люди, які творять "Свідомий бізнес". ФОТО

Проект "Свідомий бізнес", ініційований БФ "Коник Хелп", об’єднав підприємців міста заради втілення добрих справ, серед яких – допомога сиротинцю св. Миколая, підтримка БФ "Крокус", допомога геріатричним пансіонатам, закупівля хіміотерапії для онкохворого коломиянина тощо. Розповідаємо про чергових героїв, які є частиною проекту – друкарню "Файно.Друк".Їхня історія почалася ще задовго до офіційно відкриття. Спочатку це мала бути філія фотостудії "Agfa", в якій Василь Солощак, засновник друкарні, працював комерційним директором. Проте склалось по-іншому, і вже минуло 3 роки, як у Коломиї успішно функціонує цифрова друкарня "Файно.Друк", яка йде в ногу з розвитком технологій."Слово "файно" – наше галицьке, яке говорить про якість й унікальність продукції. Сама ідея назви виникла в мого сина Андрія, який наполягав, що саме так варто назвати фірму. Якщо перераховувати весь спектр послуг, то, напевно, воно не вміститься у формат інтерв’ю, адже їх дуже багато. Друкуємо практично все: фотографії різних форматів, виготовляємо фотокниги, журнали, буклети, різні каталоги, флаєри, афіші і не забуваємо про сувенірну продукцію: футболки, горнята тощо, а ще – розвиваємо видавничу галузь, друкуємо книги", – розповідає засновник друкарні Василь Солощак.Команда працівників і два приміщення однієї друкарні

У них два приміщення за адресою: вулиця Тараса Шевченка, 2, навпроти Михайлівської церкви, та вул. Гетьманська, 14 б. Все через збільшення обсягів замовлення і розширення спектру послуг. А ще, за словами засновників, люди повинні працювати в хороших умовах. Всі вони з відповідною освітою і відповідають за свій робочий відділ – дизайнерський, комерційний тощо. Команда невелика – 5 працівників: троє на Гетьманській і двоє в офісі на вул. Шевченка.

Наші герої зізнаються, що вони – більше, ніж сім’я, адже проводять разом по 12 годин щоденно. Як і в будь-якій сім’ї, існують інколи моменти, коли варто йти на компроміси. Проте тут завжди панує атмосфера щирості. Дівчата завжди усміхнені, помітно, що робота приносить їм колосальне задоволення. Адже вони є творцями і виробниками, бо всю продукцію роблять самі. Придумують власний дизайн, все для того щоб клієнти залишились задоволеними. І панує тут командна робота.

"Робота дуже цікава тим, що вона не однотипна, завжди нові завдання. Зараз я когось фотографую, трошки згодом – створюю дизайн, це цікаво", – розповідає дизайнерка і креативна директорка Мар’яна.На запитання про те, як відпочивають – розповіли, що виключно спільно: зачиняють на тиждень друкарню і зникають від дзвінків і соцмереж, заздалегідь всіх попередивши. Торік це був Буковель.

"А ще коли є трохи часу і бажання відпочити, ми виставляємо мангал за вікном і поєднуємо корисне з приємним, тут робиться робота, а там смажиться шашличок", – з посмішкою розповідає Марина Коврига, комерційний директор.Благодійність і проект "Свідомий бізнес"

Вони завжди стараються допомогти: чи щось придбати потребуючим, чи зробити спонсорську допомогу у вигляді послуг або продукції благодійним організаціям тощо, долучаються до різноманітних акцій. Щодо проекту "Свідомий бізнес" – побачили ролик в мережі інтернет про об’єднання підприємців задля допомоги потребуючих і вирішили доєднатись."Тут ми щомісячно можемо допомагати людям, потребуючим, ми задоволені, що стали частинкою цього проекту і бажаємо всім іншим підприємцям теж доєднуватись, адже це хороша справа, яку варто робити", – каже Марина Коврига.Техніка і обсяг роботи

"Для мене друк – це магія, коли я вперше побачила, як воно все переноситься, мене це настільки зачарувало, це магія", – каже Марина Коврига.

Тут багато різного обладнання, є навіть німецька машина для зшивання книг з 1956 р., своя мініфотолабараторія, лазерний і професійний інтерпрес, сублімаційний, звичайний, монохромний друк, а ще тут оцифровують старі відеокасети.Про майбутні плани і чому люди мають обрати саме "Файно.Друк"

"Тому що ми файні", – тут відповіли одразу троє (посміхаючись).

"Ми прагнемо ставати кожного разу кращими, основне наше кредо – це якість пропонованої продукції. А ще швидкість і професіоналізм виконання замовлення, напряму до клієнта, без посередників. Завжди варто підвищувати рівень своїх умінь", – підсумовує засновник друкарні.

АВТОР: Віталій БИРЧАК

ФОТО: Ярослав КОНИК

Читайте також: “Дует” – заклад з 20-річною історією: люди, які творять “Свідомий бізнес” у Коломиї. ФОТО