На Прикарпатті спостерігається значне погіршення епідситуації. За минулу добу в області зафіксували 446 випадків коронавірусу, 15 людей, на жаль, померло.
У Коломийській ЦРЛ теж зростає кількість пацієнтів з ковідом. За минулий тиждень у стаціонар поступило 64 пацієнтів з коронавірусом. За день поступає в середньому 10 пацієнтів. До слова, у ЦРЛ лікуються хворі не лише з Коломийського, а й сусідніх районів.
Зі слів гендиректора Коломийської ЦРЛ Андрія Кошкіна, часто хворі поступають до лікарні вже в запущеному стані. Так, на жаль, за минулий тиждень у ковідному відділенні померло 9 пацієнтів з коронавірусом.
На початок тижня у лікарні перебувало 122 пацієнти, з них 77 - на кисневій дотації.
Нагадаємо, наприкінці травня Коломийська ЦРЛ отримала в подарунок від фонду «Покуття» Андрія Іванчука дороговартісне обладнання - кріогенний газифікатор місткістю три тонни, який переробляє кисень з рідкого стану в газоподібний.
Як зазначив під час перебування в Коломиї засновник Благодійного фонду "Покуття" народний депутат Андрій Іванчук, "Останні роки дуже змінили наше життя. Пандемія перевернула світ і перевернула життя у Коломиї. Було дуже багато планів, але довелося їх відкласти на якийсь певний період, і сконцентрувати всі сили, щоб рятувати життя і здоров'я людей... Благодійний фонд "Покуття" нічим іншим не займався, ніж пошуками масок, засобів захисту. Дещо пізніше зіткнулися з такою проблемою як кисень. Але завдяки спільним зусиллям нам вдалося справитися з цією проблемою. Тож на наших теренах, на щастя, не було дефіциту кисню, як ми це спостерігали по країні. Разом з владою вдалося зробити так, щоб нас це не торкнулося – нестача найнеобхіднішого. Ще один важливий крок - це те, що ми закінчили в нашій лікарні установку кисню".
За словами міського голови Богдана Станіславського, мати таке обладання як кріогенний газифікатор - розкіш навіть для деяких обласних лікарень: "Коломийська ЦРЛ його має і це ще один крок до якісної медицини у громаді".
Зазначимо, від початку пандемії пріоритетним завданням благодійного фонду "Покуття" стало допомога Прикарпаттю в боротьбі з недугою. Зокрема, це забезпечення засобами захисту медиків і вчителів, дезінфекційним розчином мешканців краю. Та найважливішим стало забезпечення рідким киснем лікарень не лише Івано-Франківської, але й інших областей.
До теми: Кисень для хворих: Коломийська ЦРЛ тепер має кріогенний газифікатор. ВІДЕО
Рік коронавірусу для фонду "Покуття" Андрія Іванчука. ВІДЕО
Читайте також: Чотири нові амбулаторії, збудовані за сприяння Андрія Іванчука, вже приймають пацієнтів. ФОТО