Культура
Більше 200 учасників з різних країн світу приїдуть на "Свято ковалів" до Івано-Франківська
25 Квітня 2017
З 5 по 7 травня Івано-Франківськ вп’ятнадцяте стане столицею ковальського мистецтва.
Ювілейне Свято ковалів у Франківську пройде під девізом “Час на нашому боці” за мотивами циклу фентезі “Часодії” письменниці Наталії Щерби, яка живе у Франківську. На три дні місто вбереться в металеві обладунки, пускатиме вогняні іскри з очей та огорне казковою атмосферою.
Співорганізатор фестивалю, голова ГО “Свято ковалів” Сергій Полуботько розповідає, що цьогоріч фестиваль відвідає 200 учасників з 10-12 країн світу – Нідерланди, Британія, Франція, США, Литва, Білорусь, Польща, Чехія, Греція, Ізраїль.
“У 2003 році ми хотіли заявити, що ми є, існуємо, що ми вміємо щось робити, – говорить Полуботько. – Нам вдалося налагодити співпрацю з громадою міста і адміністрацією і цьогоріч проведемо фестиваль вже вп’ятнадцяте”.
За ці роки до фестивалю долучилися ковалі з усіх регіонів України.
“Починали ми з кількох чоловік. А нині ми сформували ковальську спільноту, і навіть за нашим прикладом подібні фестивалі почали з’являтися у Європі”.
Письменниця Наталя Щерба, за мотивами циклу фентезі якої, ковалі створять казкову вежу з трьома годинниками, каже, що вежа буде середньовічною спорудою з флюгером:
“Я вже підготувала пояснення до кожного елементу, Я багато дізналася про ковалів і для мене ця співпраця – дуже цікава. Думаю, вежа стане символом міста”.
Вежу буде видно з трьох боків, з нею можна буде сфотографуватися і загадати бажання. Вежа матиме у висоту близько шести метрів, годинник – два метри.
“Цього року 355 років Франківську, і ми підготували цікаві події для нашого міста”, – каже співорганізатор і меценат Віктор Вінтоняк.
За словами Вінтоняка, 5 травня вперше відбудеться перформанс з нічного кування. Одночасно роботи віджеїв VJ Group Cube транслюватимуть на фасадах кінотеатру Люм’єр і дитячої бібліотеки. Також продовжиться пленер “Позитив”, який започаткували у 2013 році. Вже дев’ять скульптур за результатами пленерів вже встановлені на вулиці Шевченка. Нині на нього зголосилися вже дев’ять громад.
Також вкотре проведуть майстер-класи з ковальства для дітей від 8-10 років. Початок о 12:00 5-6 травня.
“Нині відбувається автоматизація і роботизація, тому ми вийшли на площу Ринок з ідеєю заявити про себе, щоб ковальське ремесло не зникло, – говорить Полуботько. – Перший наш витвір – стіл ковальської дружби. Нині він стоїть в Бастіоні. Ми зрозуміли, що ми цікаві людям, тому вирішили проводити фестиваль щорічно і з кожним роком учасників ставало все більше”.
Сергій Полуботько розповідає, що ніколи достеменно невідомо, що саме створять ковалі. Так, гойдалка коваля з Чернівців несподівано оживила дерево щастя, яке нині стоїть на стометрівці.
Читайте також: ТОП-5 фестивалів травня в Івано-Франківську