ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Андрій Іванчук зустрівся з викладачами та студентами Коломийського педколеджу. ФОТО

24 січня засновник благодійного фонду “Покуття”,  народний депутат Андрій Іванчук завітав до рідного міста.

Він відвідав  четверту школу  і природничо-математичний ліцей, а також побував в Коломийському педколеджі.Андрій Іванчук розповів про діяльність благодійного фонду "Покуття", який був створений кілька років тому з його ініціативи.

“Наш фонд комп’ютеризував всі школи Коломиї, триває комп’ютеризація шкіл району. Разом з політехнічним коледжем ми ініціювали масштабну олімпіаду з інформатики, де діти виграли комп’ютерні класи для своїх шкіл”.Народний депутат повідомив, що в планах фонду після комп’ютеризації – лінгафонні кабінети у всіх школах міста.

“Ми затверджуємо програму, щоб всі школи Коломиї мали сучасні лінгафонні кабінети. Тому що наші діти, крім мови програмування, повинні знати іноземну мову”.Андрій Іванчук підкреслив, що він і фонд “Покуття” приділяють неабияку увагу медицині.

“Якщо говорити про медицину, ми для себе прийняли рішення, що люди повинні жити довше. Ми зрозуміли, що треба всі сили кинути на діагностику. У нас кілька років стояла недобудована поліклініка, нам вдалося її добудувати, вдалося забезпечити її найсучаснішим обладнанням. Я вважаю, що жоден районний центр не може похвалитися таким рівнем сучасного медичного обладнання”.

Народний депутат зазначив, що рентгенкабінет у старій поліклініці був з 1972 року, якість рентген знімків була дуже низькою.

“Зараз ми маємо сучасне обладнання. В Європі такі хвороби, як рак молочної залози, рак простати, рак яєчників відійшли на 3 – 4-тий план, вони не турбують людей. У нас, на жаль, є смертність, є інвалідність, і я з цим не можу миритися. Коли зараз в нас є сучасне обладнання, де можна безкоштовно обстежитися”.

Андрій Іванчук переконаний, що треба змінювати культуру людей щодо регулярного обстеження.

“Коли ми введемо цю культуру, що кожен рік треба обстежитися, адже на ранніх стадіях ці хвороби дуже легко лікуються. Треба брати приклад і досвід найкращих світових практик. Приймальний покій у новій поліклініці зараз облаштований, як в найкращих європейських лікарнях, і завдяки цьому, я переконаний, вдасться врятувати не одне життя. Тут є і перев’язочна, і операційна, і травматологія, тобто вже не потрібно возити людину по поверхах. Адже бувають випадки, коли секунди мають дуже велике значення…”.Народний депутат наголосив, що дуже важливим є те, що в кінці приймального відділення є ангіограф.

“Таких апаратів було 8 на Україну – Коломия перемогла в цьому змаганні і уряд передав його саме сюди. Ми перші відкрили кабінет, зараз триває навчання молодих лікарів, вони вчаться у Франківську, Києві, я їх відправлю за кордон на навчання. Адже коли в людини приступ інфаркту – це практично вже людина неповноцінна, адже йде некроз серцевого м’яза”.Андрій Іванчук розповів, що за допомогою ангіографа будь-який житель Коломиї і  району, переживши інфаркт чи інсульт, може повернутися до повноцінного життя.

“Протягом кількох годин пацієнта не лікують крапельницею, а заходять в серце, забирають тромб, це все видно на екрані, і наступного дня людина повертається до нормального життя. Так само з інсультом. Багато випадків, коли після нього паралізує руку, ногу, обличчя. З ангіографом “залазять” в голову, забирають згустки крові і вже на операційному столі люди рухають кінцівками і повертаються до нормального життя”.

У свою чергу директор педколеджу Валерій Ковтун нагадав, що знак "Герої не вмирають", який розташований на подвір'ї коледжу, був збудований, зокрема, за підтримки Андрія Іванчука.

"Цей знак став першим в області, який  приурочений  пам'яті Небесної сотні. Він збудований за підтримки Андрія Іванчука", - повідомив Ковтун.

Студенти коледжу нагородили народного депутата студентською медаллю."У нашому місті вже вдруге відбувся фестиваль книги, і за співучасті Андрія Іванчука збудовано пам’ятник книзі.  10 років тому ми відновили Січові свята, була всеукраїнська конференція, за матеріалами якої ми видали збірник, який профінансував і Андрій Іванчук", - розповів Валерій Ковтун.

За рік коледж відзначатиме 80-річчя. За цей час коледж випустив 18 тисяч фахівців, які працюють в різних закладах освіти і культури.Коледж також готує вчителів для НУШ, є додаткові спеціальності – це й англійська, польська, образотворче мистецтво, всі студенти вивчають інформатику й англійську. Нещодавно в коледжі відкрили кабінет НУШ.

Читайте також: "Після завершення комп’ютеризації цілої Коломийщини починаємо проект з лінгафонними кабінетами", - Андрій Іванчук на зустрічах у 4 та 9 школах