ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Андрій Іванчук про вибори мера Городенки: "Це пострадянський рудимент, коли ВР має призначати вибори за загальною процедурою". ВІДЕО

Чому Верховна Рада не призначає вибори мера Городенки?


З цим питанням редактор місцевого видання  "Край", депутат міської ради Ігор Терлецький звернувся до народного депутата Андрія Іванчука, який, перебуваючи у Городенці, завітав до  редакції.

Ігор Терлецький, зокрема, розпочав з наступного: "У нас міський голова помер, добігає два роки, як ми звернулися до Верховної Ради призначити вибори мера. Звичайно, у нас є виконувач обов'язків, але ця посада - тимчасова. Верховна Рада, ймовірно, чекає, що створять ОТГ, а її не створюють, а міського голови нема..."

На що народний депутат, голова Комітету ВР з економічної політики Андрій Іванчук відповів:

"Це катастрофа, я вважаю, що це дуже серйозна проблема. Це пострадянський рудимент, коли Верховна Рада повинна призначати ці вибори за загальною процедурою. Тобто процедура цих питань повинна бути максимально спрощеною. Це не мій предмет відання - зовсім інший комітет цим займається,  але я неодноразово казав їм: внесіть законопроект, спростіть цю процедуру, воно повинно бути автоматично, тим паче у випадку смерті міського голови. Тому я вважаю це великим мінусом роботи Верховної Ради, це якраз і є основою того, чому таке відношення. У цьому випадку ти нічого не можеш сказати на свій захист, тому що будь-яка  людина зрозуміє - не треба бути юристом чи депутатом: померла людина, це ключова посада в місті, місяць не може бути паузи, а тут - два роки. І якщо проаналізувати, скільки таких ситуацій по Україні  -   це просто жах, це катастрофа. З вашого дозволу я буду мати розмову на погоджувальній раді з спікером парламенту Андрієм Парубієм і якщо ви дозволите я від вашого імені  підніму це питання як основний борг парламенту, який ми повинні виконати. Тому що політична доцільність не повинна забирати у людей право вибору".

Детальніше дивіться у відео:

Нагадаємо, нещодавно БФ “Покуття”, засновником якого є Андрій Іванчук, подарував комп’ютерні класи одразу двом школам Городенки.

А 2 червня за підтримки фонду у Городенці організують яскраве свято до Міжнародного дня захисту дітей.