ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Амбітний бюджет та плани на 2019 рік

Проект бюджету на 2019 рік уже представлений на розгляд депутатів. Міський голова Ігор Слюзар прокоментував останні зміни. Про те, які вулиці планують відремонтувати наступного року, скільки на це витратять коштів і що потрібно знати, щоб розрахувати бюджет на наступний рік – читайте в матеріалі.
– Дуже амбітний бюджет, тяжкий до виконання. Соціальні програми ми залишили на рівні цього року: допомога сім’ям загиблих, малозабезпеченим сім’ям і дітям-сиротам. Безкоштовний проїзд залишили в силі – програма для наших пенсіонерів. Кількість талонів буде на рівні цього року, але передбачили безкоштовний проїзд уже й для мешканців населених пунктів, які приєдналися до ОТГ. Цифри, по суті, нічого не означають. Це – не гарантовані гроші в бюджет.

Бюджет розвитку формується з продажу майна. Ринок землі та нерухомості диктує свої правила. Якщо стабільною буде ситуація в країні, тобто не буде валютних коливань, то, зрозуміло, ми його виконаємо. Плануємо ремонтувати дороги, міжквартальні під’їзди.

Три навчальні заклади пускаємо в комплексну термомодернізацію. В кожній школі та садочку проводимо часткові капітальні ремонти, бо повністю відремонтувати заклад – це великі кошти. Тобто, все, що робили минулі роки, те й продовжимо робити.

Міський голова наголосив, що депутати відкриті для пропозицій, якщо громада готова активніше брати участь у справах міста:

– Ми готові обговорювати. В будь-якому випадку громадські обговорення – це була б дуже хороша практика, якби громада брала в них активну участь.

Читайте також: Бюджет Коломиї-2019: звідки, на що, скільки? ІНФОГРАФІКА

Ймовірніше за все, всі дороги наступного року відновити не вдасться, але деякі все ж планують відремонтувати:
– В дорожній фонд ми подали вул.: Шкрумеляка (7 млн. 268 тис. грн), Кобилянської (3,964 млн.), Гетьманську (45 млн.), Петлюри (31 млн.), Чайковського (10 млн.), Грушевського (15 млн.), Шухевича (3,700 млн.), Валова (6,800 млн.). Цифри шалені, але це крапля в морі, порівняно з тим, що потрібно зробити. Ми розраховуємо мільйонів на 20 із дорожнього фонду все ж залучити на капітальний ремонт доріг. Це – державні гроші. Є ще один проект щодо доріг – Державний фонд регіонального розвитку, де вже співфінансування передбачене в міському бюджеті. З доріг ми подали вул. Шкрумеляка.

Нагадаємо, що потрібно знати, щоб підготувати бюджет на наступний рік. Про це детально розповіла Ганна Бакай, начальниця фінансового відділу Коломийської міської ради, під час громадських обговорень:

– Перш за все враховується чисельність населення, в тому числі працездатного. В Коломиї таких 43000 із 71000 загальної кількості. Це – відносно небагато. Проте, й ті не всі беруть участь у творенні бюджету міста. На обліку безробітних перебуває тільки 800 осіб. Кількість пенсіонерів – 16700, молоді до 30 років – 18500. Якщо розглядати кількість молоді у відсотковому співвідношенні до загальної кількості населення, Коломия вважається немолодим містом. Щодо демографічних показників, розлучень у нас більше, ніж одружень.

Серед інших планів на 2019 рік згадали й те, що місто розвиватиме виробництво.

Акцизний податок спав майже на половину, бо, відповідно до закону про бюджетний кодекс, половина податку від палива вже наступного року йтиме на розвиток доріг.

Штатна чисельність у бібліотеках міста в сумі збільшиться на 6 одиниць. Щодо працівників музеїв і шкіл естетичного виховання, їхня чисельність не збільшиться. Видатки на цю галузь зростуть на 5 млн. грн у зв’язку зі збільшенням витрат на оплату праці й енергоносії.

Вкладено кошти на комунальну галузь, адже це – обличчя міста. Якщо на 2018 рік планували 39 млн. грн, то разом із тим, що наступного року обслуговуватимемо ще й сільську місцевість, заплановано 45 млн. грн.

АВТОР: Юлія МАРЦІНОВСЬКА

Читайте також: “Коломия отримала торік 250 млн грн завдяки Андрію Іванчуку. А це вісім бюджетів міста”, – Слюзар

Економимо ваш час: підписуйтеся на наш канал у Телеграмі – там публікуємо тільки 2-3 найважливіші новини за день!