ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Зеленський присвоїв звання Героя України 26-річному добровольцю з Прикарпаття Дмитрові Коцюбайлу. ФОТО

Сьогодні, 1 грудня, після виступу зі щорічним посланням до Верховної Ради Президент Зеленський вручив державні нагороди та надав почесні звання з нагоди 30-річчя Всеукраїнського референдуму щодо проголошення Незалежності України.

Зокрема, Володимир Зеленський присвоїв звання Героя України та вручив орден «Золота Зірка» учаснику бойових дій у складі Добровольчого Українського Корпусу «Правий сектор» Дмитрові Коцюбайлу з Івано-Франківщини, відомому за позивним «Да Вінчі».

Дмитро Коцюбайло – наймолодший командир штурмової роти ДУК «Правий сектор», який перебуває на фронті з початку російсько-української війни.  Народився 1 листопада 1995 року у селі Задністрянськ Галицького району Івано-Франківської області. Українець. Християнин, греко-католик.

Середню освіту здобув у Бовшівській ЗОШ І-ІІІ ступенів. Вмотивований та врівноважений, Дмитро користувався повагою серед однолітків та підтримкою вчителів. Брав активну участь у шкільному житті: на шкільних змаганнях та олімпіадах, у творчих гуртках та різнопланових заходах.

Далі продовжив навчання у художньому ліцей в Івано-Франківську.

Від самого початку подій на Майдані взяв активну учать у Революції Гідності.

В 2014 році командував взводом добровольців, в 2015 став командиром роти.

В 2014 році отримав важке поранення танковим снарядом в населеному пункті Піски, Донецької області. Після одужання, через 3 місяці реабілітації повернувся на фронт, де до сьогодні продовжує відстоювати інтереси України, звільняти окуповані території та боротися з російськими загарбниками.

Брав участь в операціях по звільненню населених пунктів Карлівка, Піски, Авдіївка, а також в боях під Степанівкою, Савур-Могилою, Старогнатівкою, на позиції «Алмази».

Знищив десятки ворожих опорних пунктів, багато техніки та живої сили в зоні бойових дій в Донецькій області.