ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Відкриття фестивалю "Покутські витоки" у Коломиї: як це було. ФОТОРЕПОРТАЖ

Вчора у Коломиї відкрили вже традиційний ІV Всеукраїнський  фестиваль народної хореографії “Покутські витоки”. Про це повідомляє "Дзеркало медіа". На відкриття завітали дружина президента Марина Порошенко, міністр культури Євген Нищук та народний депутат, засновник БФ "Покуття" Андрій Іванчук. До фестивалю долучилися 18 дитячих колективів. Захід традиційно організовує Мирослава Воротняк. Глядачам показали виставу  "Франко у наших душах" у виконанні народного аматорського театру поезії "Орфей" та народного ансамблю танцю "Сварга".
"Дуже важливо, що саме українська молодь зберігає і популяризує український фольклор. Особисто для мене танцювальний напрямок дуже важливий і близький. Мої діти також протягом 12 років займалися танцями і весь цей час була поруч з ними і разом з іншими батьками хвилювалася і підтримувала. Саме український народний танець виховує в нашого підростаючого покоління відчуття гідності, гордості, патріотизму і вони пишаються тим, що вони українці і люблять свою рідну землю. Я сьогодні від усього серця хочу побажати нашим чудовим дитячим колективам, які приїхали, вдалих виступів і нехай переможе найкращий. Дорогі діти, пишайтеся тим, що ви українці, бережіть Україну і Слава Україні!" - наголосила Марина Порошенко.
Читайте також: ФОТОРЕПОРТАЖ. Перша леді Марина Порошенко у Коломиї

"Коломия – це моє теж рідне місто, - зазначив міністр культури Євген Нищук. - Колись, коли я навчався в університеті Карпенка-Карого - я сам народився в Івано-Франківську - зустрів ту, про яку кажуть: "Коломия непомия, Коломия - місто, в Коломиї дівчаточка, як пшеничне тісто..." І так дуже багато років тому дівчина, яка на цій сцені танцювала в колективі народного танцю "Покуття", Оксана Батько заворожила мене і стала моєю дружиною.  Ми були студентами, хоч жили вже в Києві, але народжувати приїхали сюди, тому в коломийському пологовому народився мій син Олекса. І це, звичайно, для мене дуже рідне місто. Я згадую про світлу пам'ять своєї дружини...

Я цю історію розказав, тому що цей фестиваль, про який я через кілька хвилин скажу, що він офіційно відкритий, називається "Покутські витоки". Себто витоки - кожен з нас звідкись виходить, кожен з нас в дитинстві щось пізнає і рухається. Ми зараз живемо в дуже випробувальний час. Але ми будуємо справжній той фундамент і ми маємо вистояти і йти справді українським шляхом". Андрій Іванчук подякував землякам, які зберігають традиції і передають їх з покоління в покоління. Читайте також: Історична подія: у Коломиї дали старт будівництву дзвіниці за сприяння Андрія Іванчука
"Сьогодні пригадав, як колись теж танцював у колективі "Горицвіт", як декламував на цій сцені вірші Шевченка та Франка… Я горджуся своїми земляками – коломиянами, які шанують батьківські традиції та мистецькі надбання краю. Спасибі вам за великий вклад в розвиток культури!" - наголосив Андрій Іванчук.
Фестиваль триватиме ще два дні - 2 і 3 березня.