ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

В Іванівцях неподалік Коломиї зареєстровано випадок сказу

В Іванівцях зареєстровано випадок сказу. Комісія розробила першочергові заходи захисту в нашій громаді. Фахівці вже працюють, повідомляє пресслужба Коломийської міськради.

Відповідно до рішення Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Коломийській міській раді від 4 січня 2022 року накладено карантинні обмеження на село Іванівці, загрозливою зоною оголошено села Товмачик та Саджавка. Затверджено план заходів з ліквідації та профілактики захворювання на сказ.

На зазначеній території забороняється проведення виставок та продаж собак, вивезення за межі собак, котів і диких тварин. У мисливських угіддях, оголошених неблагополучними, а також в загрозливій зоні, забороняється проведення промислового і ліцензійного відстрілу диких тварин, їх відлов і вивіз.

Також буде проведено обов’язкову профілактичну вакцинацію проти сказу домашніх кішок, собак та інших домашніх тварин.

Крім того, будуть вжиті заходи для зменшення чисельності безпритульних тварин (собак та кішок) та проведена відповідна робота з уже наявними безпритульними тваринами. Комісія рекомендувала встановлення закритих сміттєвих ящиків, щоб ліквідувати осередки харчування бездомних тварин.

Карантинні обмеження щодо сказу скасовуються рішенням комісії через 2 місяці від дня останнього випадку захворювання тварин на сказ при умові виконання всіх заходів, передбачених комплексним планом та чинною інструкцією щодо профілактики та боротьби зі сказом тварин.

Причини сказу і шляхи передавання інфекції.

Джерелом вірусу сказу є дикі та свійські хижі тварини. Людина може заразитися сказом від інфікованої тварини через:

  • укус;
  • подряпину та мікропошкодження шкіри;
  • потрапляння зараженої слини на слизові оболонки.

У контактний спосіб людей найчастіше інфікують коти й собаки, а в дикій природі - лисиці та вовки. Особливу небезпеку становлять безпритульні тварини, зокрема собаки, для яких укус є інстинктивною реакцією.

Якщо вас укусила чи лизнула безпритульна або дика тварина, негайно зверніться до закладу охорони здоров’я - антирабічна вакцина запобігає виникненню захворювання у 96–99% випадків.

Симптоми сказу у тварин

Симптоми сказу у тварин залежать від стадії захворювання:

  • Початкова стадія (триває до п’яти днів). Хворі тварини гризуть місце укусу, мають слабкий апетит та їдять неїстівне, спостерігається слинотеча, блювота. За поведінкою ласкаві, примхливі та насторожені одночасно.
  • Збуджена стадія (2-3 дні). Поведінка хворих тварин змінюється, вони стають агресивними, збудженими, намагаються утекти та нападають на людей і тварин. Змінюється харчування – тварини гризуть землю і їдять неїстівне. Спостерігаються конвульсії, параліч та косоокість.
  • Паралітична стадія (2-4 дні). Тварини виснажені, спостерігається повний параліч, який призводить до смерті.

Якщо ви помітили схожі симптоми у своєї чи вуличної тварини чи помітили в населеному пункті дику тварину – інформуйте Держпродспоживслужбу за телефоном: 03433 4 61 16.

Фото ілюстративне