ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

У Кафедральному соборі Преображення Господнього ПЦУ в Коломиї тривають ремонтні та оздоблювальні роботи. ФОТО

У Кафедральному соборі Преображення Господнього ПЦУ в Коломиї тривають ремонтні роботи: внутрішні розписи, встановлення бруківки, оздоблення фасаду та сходової частини, реставрація вхідних дверей та водовідведення."Всередині стіни собору доповнили новими іконописними шедеврами. В боковій, західній, підкупольній вежі, з-під пензлів художників своєю мистецькою красою і глибоким богословським змістом засяяли нові зображення Христа Спасителя", повідомляють на сайті Коломийської єпархії. 


Вже завершені ікони: «Ось стою біля дверей і стукаю»; «Чудо нагодування Христом п’ять тисяч народу двома хлібами та п’ятьма рибинами»; «Христос і діти», або «Пустіть дітей приходити до Мене».
Роботи іконописців на цьому не завершуються. 


Як зазначається, згідно із задумом Владики Юліана, в скорому часі в іншій підкупольній вежі Собору з існуючих тепер ескізів у кольорах розквітнуть ікони, присвячені Євангельським сюжетам: Чуду в Кані Галілейській (як символ благословення новостворенної сім’ї), Нагірній проповіді Спасителя (як символ слухання і пізнання Істини) та образ Христа – Добрий Пастир (як символ безмежної Любові Божої до всіх та навернення людини до Нього).
Також за фінансової підтримки народного депутата України Андрія Іванчука та БФ «Покуття» навколо Кафедрального собору проводяться фасадно-оздоблювальні роботи, зокрема завершується кладка облицювального каменю та оздоблення північного та західного входів до Собору.
За підтримки Івано-Франківської обласної ради та Коломийської територіальної громади здійснюється встановлення бруківки загальною площею понад 600 м².
За задумом Владики, основний орнамент бруківки повторює візерунок гранітної плитки в середині Собору і є характерним для нашого регіону. 


За визначеним планом бруківкою оздоблено частину подвір’я довкола самого Собору, частина залишена під газон а також, в майбутньому, до головної доріжки будуть приєднані нові розгалуження.
Додатково, стараннями відомого благодійника Дмитра Дмитровича Нагірняка, здійснюється реставрація всіх дверей Святині.

Також проведені масштабні роботи по відведенню води від фундаменту Собору.
До теми: Фонд "Покуття" проводить оздоблювальні роботи біля Кафедрального собору ПЦУ. ФОТО


За підтримки фонду "Покуття" біля катедрального собору Преображення тривають оздоблювальні роботи. ФОТО


  Підписуйтесь на нас у FacebookТelegram та Instagram, щоб отримувати перевірені й оперативні новини.