ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

У Кафедральному соборі Преображення Господнього ПЦУ в Коломиї тривають ремонтні та оздоблювальні роботи. ФОТО

У Кафедральному соборі Преображення Господнього ПЦУ в Коломиї тривають ремонтні роботи: внутрішні розписи, встановлення бруківки, оздоблення фасаду та сходової частини, реставрація вхідних дверей та водовідведення.

"Всередині стіни собору доповнили новими іконописними шедеврами. В боковій, західній, підкупольній вежі, з-під пензлів художників своєю мистецькою красою і глибоким богословським змістом засяяли нові зображення Христа Спасителя", повідомляють на сайті Коломийської єпархії.

 

Вже завершені ікони: «Ось стою біля дверей і стукаю»; «Чудо нагодування Христом п’ять тисяч народу двома хлібами та п’ятьма рибинами»; «Христос і діти», або «Пустіть дітей приходити до Мене».

Роботи іконописців на цьому не завершуються.

 

Як зазначається, згідно із задумом Владики Юліана, в скорому часі в іншій підкупольній вежі Собору з існуючих тепер ескізів у кольорах розквітнуть ікони, присвячені Євангельським сюжетам: Чуду в Кані Галілейській (як символ благословення новостворенної сім’ї), Нагірній проповіді Спасителя (як символ слухання і пізнання Істини) та образ Христа – Добрий Пастир (як символ безмежної Любові Божої до всіх та навернення людини до Нього).Також за фінансової підтримки народного депутата України Андрія Іванчука та БФ «Покуття» навколо Кафедрального собору проводяться фасадно-оздоблювальні роботи, зокрема завершується кладка облицювального каменю та оздоблення північного та західного входів до Собору.За підтримки Івано-Франківської обласної ради та Коломийської територіальної громади здійснюється встановлення бруківки загальною площею понад 600 м².За задумом Владики, основний орнамент бруківки повторює візерунок гранітної плитки в середині Собору і є характерним для нашого регіону.

 

За визначеним планом бруківкою оздоблено частину подвір’я довкола самого Собору, частина залишена під газон а також, в майбутньому, до головної доріжки будуть приєднані нові розгалуження.Додатково, стараннями відомого благодійника Дмитра Дмитровича Нагірняка, здійснюється реставрація всіх дверей Святині.

Також проведені масштабні роботи по відведенню води від фундаменту Собору.

До теми: Фонд "Покуття" проводить оздоблювальні роботи біля Кафедрального собору ПЦУ. ФОТО

За підтримки фонду "Покуття" біля катедрального собору Преображення тривають оздоблювальні роботи. ФОТО

  Підписуйтесь на нас у FacebookТelegram та Instagram, щоб отримувати перевірені й оперативні новини.