Понад сотню портретів Тараса Шевченка експонують в автомайстерні в селі Сопів на Івано-Франківщині. Імпровізований музей облаштували місцеві жителі — родина Дердюків. У їхній колекції — майже шість тисяч експонатів із зображеннями письменника — бюсти, значки, вишиті картини та портрети. Допомагають поповнювати колекцію Дердюкам й односельці. Як виникла ідея та чи до вподоби така ініціатива людям, читайте у репортажі Суспільного.
"Батько каже, що він виріс на віршах Шевченка. Ще з раннього віку захоплювався поетом. Він йому— дуже близький. А з 2008 року почав колекціонувати портрети письменника і більше його вивчати", — розповідає власник автомайстерні Микола Дердюк.
Експонати родина Дердюків купує або ж отримує в подарунок. Деякі роботи надсилають українці з-за кордону. Всі твори, що експонують у музеї, створені в різних роках. Є й картини та значки із сучасною інтерпретацією Шевченка.
Найціннішою в родині є світлина, на якій бабуся Миколи Дердюка викладає з квітів портрет Тараса Шевченка у 1950-х роках.
Найцінніша світлина родини Дердюків. Фото: Суспільне Івано-Франківськ
"Тоді не можна було цього робити. Це зараз всюди Шевченка малюють. Але тоді люди цінували свободу, рівнялися на Шевченка, він писав про свободу. І для них це було цінно та важливо", — продовжує власник СТО Микола Дердюк.
До автомайстерні приносять експонати й військовослужбовці. Нещодавно вони поповнили колекцію глиняною тарілкою, на якій зображений Шевченко. Допомагають з портретами також односельці.
Експонати з музею в автомайстерні. Фото: Суспільне Івано-Франківськ
"Картину приніс наш односелець. Він зайшов сюди і побачив багато Шевченків. Чоловік захотів, щоб його картина теж тут була. Сказав, що пасуватиме. Загалом люди переглядають всі картини — всім вони подобаються. Деякі фотографують і навіть роблять селфі. Перша реакція: "Ого, нічого собі, Шевченко, у вас тут ще кава і тепло". Людям подобається тут сидіти і переглядати Шевченків", — каже працівник СТО Степан Яцишин.
Фото: Суспільне Івано-Франківськ
З його слів, щодня до музею в автомайстерню приходять декілька десятків людей. З початком повномасштабної війни тут побували відвідувачі майже зі всієї України.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Тelegram та Instagram, щоб отримувати перевірені й оперативні новини.