ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

На Івано-Франківщині відкрили Музей Героя України Дмитра Коцюбайла на позивний Да Вінчі

 

У Бовшівській гімназії на Івано-Франківщині 1 вересня відкрили Музей Героя України Дмитра Коцюбайла. Серед експонатів — дитячі малюнки та особисті речі Да Вінчі. Зокрема, бабуся полеглого командира "Вовків Да Вінчі" передала музею старовинні предмети, які він колекціонував в юності.

Про це повідомили на сторінці Бурштинської громади у Facebook, інформує Суспільне.

Побратими Да Вінчі Григорій Тимків, Юрій Шевчук, Андрій Винничук та волонтер Іван Пізь зібрали та привезли в музей військові експонати. Вони відтворюють куточок навчальної бази підрозділу Дмитра Коцюбайла в Авдіївці.

Створення музею фінансово підтримала Софія Пашко. Жінка також оформлювала інформаційні матеріали.

"Да Вінчі віддав стукіт власного серця за нас. Зберегти його історію і пронести її через покоління — наш святий обов'язок. Тепер його історія закарбована в рідних стінах нашої школи, як спомин про його важкий шлях до перемоги, яку він побачить з небес", — каже Софія Пашко.

Також створювати музей допомогли однокласники Да Вінчі — Олег Трінчак, Леся та Дмитро Горбачевські.

Що відомо про Дмитра Коцюбайла

Дмитро Коцюбайло народився 1 листопада 1995 року в селі Задністрянське Бурштинської громади на Івано-Франківщині. Упродовж трьох років навчався на художника в Івано-Франківському професійному будівельному ліцеї. Через любов до мистецтва Дмитро і вирішив взяти позивний Да Вінчі.

Воювати пішов одразу після Революції гідності у 2014. Да Вінчі командував 1 окремою штурмовою ротою ДУК "Правий сектор". Отримав важке поранення уламком від танкового снаряда в Пісках на Донеччині. Після трьох місяців реабілітації повернувся на фронт.

Брав участь у визволенні Карлівки, селища Піски, Авдіївки, а також у боях під Степанівкою, Савур-Могилою, Старогнатівкою.

30 листопада 2021 року Дмитрові Коцюбайлу присвоїли звання "Герой України" за особисту мужність, виявлену в захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України.

З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну Дмитро Коцюбайло — командир спецпідрозділу "Вовки Да Вінчі" 67 окремої механізованої бригади ЗСУ.

Герой України Да Вінчі загинув 7 березня 2023 року на Бахмутському напрямку. Йому було 27 років. 9 березня з командиром спецпідрозділу "Вовки Да Вінчі" Дмитром Коцюбайлом попрощалися у селі Бовшів на Івано-Франківщині, 10 березня полеглого воїна поховали на Аскольдовій могилі у Києві.

До теми: Пам'яті Героя України Дмитра Коцюбайла ("Да Вінчі")