ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Коломийські медики обговорили з нардепом Андрієм Іванчуком потреби ЦРЛ

Нагадаємо, минулого тижня Андрій Іванчук відвідав Коломийщину з робочим візитом. Зокрема, народний депутат зустрівся з медиками Коломийської центральної районної лікарні, щоб обговорити досягнення та потреби лікарні.

Під час зустрічі обговорили перелік медичного обладнання, котрого бракує закладу медицини. Наприклад, електроніж, якій дозволив би проводити операції без крововтрат.

Лікарі найближчим часом повинні підготувати перелік необхідного обладнання і  надати його обранцю з Прикарпаття, щоб той у свою чергу розумів, яку допомогу потребує районна лікарня.

Окрім того депутатові розповіли про роботу ангіографа. Свого часу Андрій Іванчук домігся, щоб дороговартісний апарат встановили саме в Коломиї.

Як зазначив Андрій Кошкін, головний лікар ЦРЛ, якщо таким апаратом користуються зо 300 разів на рік, це означає, що він – справді потрібен медичному закладу. У Коломиї ж за пів року за його допомогою провели 227 операцій.

Андрій Іванчук обговорив з лікарями перспективні можливості ангіографа. Зокрема у лікуванні ішемічного інсульту.

Придбавши апарат, який дозволив би робити тромбоекстракцію – видалення тромбу з артерій.

 «На рік у нас у середньому 150 - 160 пацієнтів з інфарктом, а з інсультом – 360, - розповідає Андрій Кошкін. – До того ж після інфаркту люди виживають набагато частіше. Ті ж, хто вижили після інсульту, як правило, залишаються інвалідами на все життя. Спеціальна медична апаратура дозволила б пацієнтам після інсульту вже через кілька тижнів виходити на роботу».

Вартість такого обладнання  - близько 25 мільйонів гривень.

Народний депутат Андрій Іванчук зауважив, що робитиме все  можливе, щоб отримати таке обладнання для лікарні. У такому випадку в Коломиї можна буде рятували людей від інсультів.

Напередодні в своєму інтерв’ю НТК Андрій Іванчук розповів, що в Коломиї планують облаштувати сучасну лабораторію, котра розшифровуватиме аналізи без жодного втручання людини, натомість за допомогою сучасних комп’ютерних технологій.

До теми"Мажоритарки нема, а Іванчук, певен, залишиться" - інтерв’ю з народним депутатом з Прикарпаття. ВІДЕО

Таку лабораторію спочатку планували відкрити в Івано-Франківську, однак народний обранець працює над тим, щоб облаштувати її в Коломиї. Тоді тут буде повноцінний сучасний медичний центр.

Окрім того лікарі показали нардепу сучасне травматологічне відділення. Тут проводять надсучасні операції - міняють суглоби та вже на п’ятий день виписують пацієнтів додому. Зараз у відділенні призначений новий керівник - Андрій Іванов.

У планах медичних працівників – реконструювати одне з приміщень і запровадити бальнеологічне лікування. Його суть полягає у використанні природних мінеральних вод для оздоровлення та власне лікування. Ця ідея попередньо обговорювалась з керівництвом міста та очільниками всіх ОТГ.

Говорили й про поточні проблеми, наприклад ремонт приміщення. Зі старих водопровідних труб у коридорах стікає вода. Найближчим часом там планують зробити сучасні ремонти, щоб пацієнти перебували в умовах, які відповідають травматологічному відділенню Європи.

 До теми: Понад 10 об'єктів відвідав народний депутат Андрій Іванчук під час робочої поїздки Коломийщиною. ВІДЕО