З кожним роком все більше операцій ми можемо виконати просто розблокувавши свій гаджет. Комп’ютерна грамотність сьогодні - не щось додаткове для самовдосконалення, а необхідний навик для успішного навчання, працевлаштування та життя загалом.
Коли в 2015 році коломиянин Андрій Іванчук створив благодійний фонд «Покуття», команда ретельно обирала, які напрямки розвитку Покуття є найбільш необхідними й актуальними.
Саме тоді народилась ідея, що для благодійників стане пріоритетною акція з комп’ютеризації всіх шкіл Коломиї, яка в подальшому поширилася на цілий район.
У 2016 році була завершена перша черга з комп’ютеризації – кожна школа міста отримала новеньке обладнання.
Далі розпочався процес забезпечення комп’ютерами шкіл району. Комп'ютерні класи вже отримали навчальні заклади в Нижньому Вербіжі, Великому Ключеві, Лісному Хлібичині, Замулинцях, Підгайчиках, Сопові, Турці, Великій Кам'янці, Спасі, Ковалівці, Воскресінцях, Гвіздці, Печеніжині, Угорниках, Лісній Слобідці, Малому Ключеві, Годи-Добровідці та інші.
Голова правління фонду Уляна Мандрусяк вручає комп’ютери Гвіздецькій школі
У 2018 році акція поширилася на сусідню Городенківщину.
У 2019 році всі школи міста Городенки отримали комп’ютерні класи, а також сільські школи у Вільхівцях, Городниці, Чернелиці, Топорівцях, Чортівці та інші.
Комп’ютерний клас отримав Вільхівцівський НВК Городенківського району
Наприкінці року було також подаровано 5 сертифікатів навчальним закладам Коломийщини та Городенківщини, а це означає, що в 2020 навчальному році комп’ютерні класи отримають сільські школи двох районів: Луківський НВК, Корницька, Раківчицька, Семаківська та Чернятинська школи.
За 5 років було подаровано 300 одиниць техніки.
«Сучасний світ – це цифровий світ. Без знання комп’ютера нині важко отримати й освіту, і професію, і добру роботу. Комп’ютеризація шкіл міста й району – це збільшення їх конкурентоздатності», - переконаний засновник фонду, народний депутат Андрій Іванчук.
Виявилося, що актуальною потребою є не лише комп’ютери, а й забезпечення сучасною технікою загалом.
Вихованці аматорського театру поезії «Орфей» отримали ноутбук від БФ «Покуття»
За словами представників фонду, починаючи акцію, навіть не уявляли, наскільки освітнім закладам потрібне технічне обладнання.
Сучасний комп'ютер для Ценявської бібліотеки
За 5 років назбиралось чимало звернень: мультимедійні й інтерактивні дошки, обладнання для друку, телевізори, проектори тощо.
Андрій Іванчук на врученні сертифікатів на комп’ютерні класи Коломийському педагогічному коледжу та Коломийському навчально-науковому інституту
Більше того, окрім шкіл до фонду почали звертатись і медичні заклади, правоохоронні структури, дошкільні навчальні заклади, різноманітні позашкільні установи та релігійні громади Городенківщини та Коломийщини.
Медикам приймального покою Коломийської ЦРЛ, поліклініки, стоматполіклініки, пологового будинку, дитячої лікарні, первинної медицини міського та районного рівня подарували комп’ютерне обладнання
Комп'ютер для Коломийської єпархії УГКЦ
Комп'ютери для Коломийського відділку поліції до Дня дільничного інспектора
Наразі для фонду є надважливим завданням успішно завершити акцію з комп’ютеризації шкіл.
Учні отримали комп’ютерні класи для своїх шкіл за добру коляду
Для того, щоб мета була насправді спільною, фонд ініціював різноманітні заходи, де власними знаннями, вміннями й талантами можна було виграти комп'ютери - конкурси й олімпіади.
Нагородження переможців олімпіади з програмування
Таким чином, не просто «Покуття» приходить з подарунками, а учні самі долучаються до процесу, прагнучи отримати комп’ютери для своєї школи.
Другий етап «Перегонів роботів» – змагання з робототехніки між студентами й учнями Коломийщини 7 - 11 класів
«Ніхто, крім нас, не змінить свого краю», - впевнений Андрій Іванчук. Ця фраза згодом стала одним з основних гасел благодійного фонду «Покуття».
Комп’ютеризація шкіл Коломийщини та Городенківщини триває.
Читайте також: Фонд "Покуття" відзначає перше п’ятиріччя: втілені акції та плани на майбутнє. ФОТО