Найбільша інвестиція Коломиї: як працюється на заводі “Леоні”. ФОТО

Керівник та працівники розповідають про перші, але успішні, кроки підприємства

На похмурому пейзажі деградації великих підприємств у Коломиї колоритно виділяється й процвітає завод “Леоні” – найбільший інвестиційний проект міста за 25 років і найбільший успіх місцевої влади за чверть віку. За півроку завод удвічі зростив свої потужності й людські ресурси та розширив територію.

Так, на час відкриття заводу тут налічувалося 350 працівників, а сьогодні – понад 800. Підприємство перманентно розширюється – до кінця року буде здано в експлуатацію 12 тисяч метрів квадратних площі, наступного року – ще стільки ж.

Передбачається до 2021-го року створити 4 тисячі робочих місць, – про такі далекосяжні плани розповів нам директор підприємства Руслан Грем.

  – Пане директоре, українські реалії вчать нас, що плани – це одне, а практика – дещо інше. За півроку видно динаміку роботи підприємства. Яка вона, ця динаміка?

– Загалом позитивна. Знижувати темпи виробництва чи його якість ми не можемо, можемо тільки нарощувати. Розумієте, автомобільна індрустрія – це довгий ланцюг пов’язаних між собою кілець. Ми подаємо кабельні складові для збору брендових автівок, на які вже чекають замовники. Якщо пригальмуємо випуск, то наше місце на ринку миттю займе хтось інший. Якщо на нашому підприємстві буде людський ресурс, то виробництво постійно розширюватиметься. Наразі завод потребує працівників. Добре знаємо, що робоча сила масово виїжджає з України за кордон, і цей процес зупинити важко. Але можливо. Для цього ми пропонуємо своїм працівникам привабливі умови праці, пакет соціальних гарантій та й пристойну, як для нашого регіону, зарплату.

  – Пристойну, це яку, і від чого вона залежить?

– Зарплата залежить від якості й ефективності роботи в команді. Ефективність своєї роботи кожен робітник може сам погодинно моніторити. Виплату зарплати ми щороку переглядаємо. Включається багато критеріїв: стан на українському ринку, рівень інфляції, курсові різниці, рівень життя тощо. Практикуємо різні види матеріального стимулювання, наприклад, премія “за присутність” – коли робітник працював усі робочі дні, запроваджено й інші системи бонусів для заохочення. А з квітня усім працівникам зарплату підняли на 33 відсотки. На даний час середня зарплата у нас становить 8 тисяч гривень. Зараз приступаємо до нового перегляду зарплат з урахуванням ситуації на ринку.

    – Чи потрібно мати бодай якусь базову підготовку для працевлаштування на “Леоні”?

– Крім загальношкільної освіти нічого не потрібно. Усьому навчаємо на місці. Двічі на місяць проводяться безкоштовні курси англійської та німецької мови. Якщо ж говорити про людський фактор, то швидше засвоюють виробничий процес люди з інженерним мисленням, гуманітаріям трохи важче. Випускники технічних закладів краще орієнтуються у виробничому процесі. Але, повторюю, всьому можна навчитися.

 

Поспілкувалися й з працівниками заводу.

Марія Палагіцька, монтер кабельного виробництва.

– За фахом я – кухарка. Якийсь час працювала за спеціальністю на різних роботах. Однак більшість роботодавців мене не оформлювали офіційно. А мені треба стажу. Тепер працюю тут від часу відкриття заводу. Їздила на стажування до Кишинева. Роботу добре засвоїла й мені не важко, зарплата влаштовує. Головне – дисципліна й відповідальність.

Наталя Вівчарук, провідний фахівець відділу рекрутингу та опіки.

– Наш відділ можна порівняти з колишніми відділами кадрів – ми набираємо людей і опікуємося ними впродовж роботи. Але функцій у нас більше, аніж у звичному відділі кадрів: ми намагаємося вирішувати різні проблеми наших працівників, у тому числі комунікативні, а не лише прийом на роботу. Моя дипломна спеціальність – перекладач з англійської й німецької мов. Раніше жила й працювала в Києві. Тепер мешкаю з сім’єю в Коломиї. Безумовно, що на заводі я широко застосовую своє знання мов.

Микола Микитеєк, монтер кабельних мереж.

– Проживаю у Малому Гвіздці. За фахом – механізатор. Працював свого часу у колгоспі трактористом. Десять років віддав роботі на будовах у Москві. Потрапив на “Леоні” за оголошенням. Чи добре тут, чи погано, можете судити хоча б з того, що я привів сюди на роботу і дружину, і доньку.

Юрій Гусан, провідний інженер з організації керування виробництва.

– Щоби доступно пояснити – я відповідаю за роботу електронного обладнання. Закінчив Коломийський політехнічний коледж. Але знання, здобуті там, мені мало придалися тут, окрім якихось дуже загальних. Хочу сказати, що нічого надскладного в моїй теперішній роботі нема, треба лише навчитися розбиратися в електронній схемі. Моя дружина якийсь час вичікувла, а тепер подала заяву на роботу в “Леоні”. Отож, будемо працювати разом, це вирішує багато сімейних проблем.

Текст: Андрій МАЛАЩУК

Фото: Андрій КАНЯ