На Прикарпатті зафіксовано понад півтисячі випадків неналежного виховання дітей. ФОТО

Працівники підрозділів ювенальної превенції особливу увагу надають попередженню та відповідному реагуванню на факти неналежного виконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей.

Така позиція зумовлена передусім тим, що саме сімейне середовище та вплив батьків є чи не найголовнішим фактором у формуванні майбутнього дитини. повідомляє прес-служба Ювенальної Превенціії Прикарпаття, пише Дзеркало медіа.

На жаль, далеко не завжди батьки усвідомлюють свою роль у розвитку дитини як особистості, що підтверджують й результати роботи прикарпатських ювенальних поліцейських.

Лише за 5 місяців цього року на Івано-Франківщині працівники підрозділу виявили 504 випадки, коли безвідповідальні прикарпатці нехтували своїми батьківськими обов’язками.

Торік за цей же період було задокументовано 224 таких факти.

У кожному випадку батьків було притягнуто до адміністративної відповідальності, що передбачає покарання у вигляді штрафу батькам або особам, які їх замінюють, зокрема за ухилення від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей, а також за вчинення неповнолітніми віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років адміністративного правопорушення чи кримінальнокарних діянь, якщо вони не досягли віку, з якого настає кримінальна відповідальність.

Водночас правоохоронці разом з іншими соцслужбами, які покликані пильнувати за дотриманням прав та свобод неповнолітніх, насамперед намагаються вирішити проблемну ситуацію на користь дітей.

Поліція вкотре наголошує батькам, що вони зобов’язані піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток, забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, зобов’язані поважати дитину, готувати її до самостійного життя.