На Франківщині відкрили лабораторію робототехніки

Сьогодні, 2 червня, в Івано-Франківську відбулось відкриття лабораторії робототехніки та технічної студії “CraftClub”. Вона знаходиться у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника.

На заході представили розробки студентів та вихованців технічної студії: 3D принтер, котушку Тесли, промислові маніпулятори, квадрокоптери та інші літальні апарати. Були й окуляри віртуальної реальності, повідомляє ГК.

“Ідея виникла тому, що була проблема: чимало студентів, які навчаються на технічних спеціальностях, не можуть скласти комплексне уявлення про те, як працює система підприємства в цілому, як розробляються прилади. Ми за допомогою ігрових методів показуємо, як все це відбувається: від креслень до готових приладів. Раніше були лише гуртки типу “Юний технік”, але сучасне покоління їх не сприймає, їм це нецікаво. Тому зацікавлювати юне покоління електронікою ми будемо своїми методами. Це все – для дітей від 9 років”, – розповів Владислав Тимощук, голова організації “CraftClub”.

Один з вихованців цього клубу, Богдан Коржав, зазначив, що навчився тут багатьом цікавим речам, адже студія дає потужну базу в програмуванні і розуміння, що таке сучасна техніка взагалі, що таке платформа Arduino і як її використовувати.

“Університет повинен працювати по-новому, відкривати свої двері для інновацій, цікавих форм навчання. Це має успіх, це цікаво дітям, це приносить користь для суспільства. Я думаю, що ця лабораторія матиме успіх. Якщо ми зможемо зацікавити молодих людей наукою, то буде кому до нас поступати”, – додав Андрій Загороднюк, проректор ПНУ з наукової роботи.