На Франківщині розпочався сезон полювання на пернату дичину

12 серпня розпочався сезон полювання на пернату дичину в мисливських угіддях області. Мисливці, як засвідчили рейдові перевірки правоохоронців, загалом дотримувалися встановлених правил, утім без правопорушень таки не обійшлося.

Протягом минулих вихідних за недопущенням фактів браконьєрства, надзвичайних подій з вогнепальною зброєю, а також незаконного зберігання, перевезення чи використання зброї під час полювання пильнували 120 працівників прикарпатської поліції.

Як повідомляє управління превентивної діяльності
ГУНП в Івано-Франківській області, члени рейдових груп за цей період виявили та зафіксували 37 адміністративних правопорушень. Зокрема, було складено 15 адміністративних протоколів за порушення правил полювання. Крім того, до адміністративної відповідальності притягуються 22 особи, які не дотрималися вимог правил реєстрації і перереєстрації зброї. 

Працівники поліції ще раз нагадують, що вирушаючи на полювання, необхідно мати при собі посвідчення мисливця, щорічну контрольну картку обліку добутої дичини і порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита, дозвіл на добування мисливських тварин та відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю.

У разі полювання із мисливськими собаками також обов’язковим є паспорт на собак мисливських порід, інших ловчих звірів і птахів з відміткою про допуск до полювання у поточному році у разі їх використання під час полювання.

Зазначені документи мисливець зобов’язаний мати під час здійснення полювання, транспортування або перенесення продукції полювання і пред’являти їх на вимогу осіб, уповноважених здійснювати контроль у галузі мисливського господарства та полювання.

І найважливіше – щоб уникнути неприємностей під час полювання слід неухильно дотримуватися встановлених правил та заходів особистої безпеки при поводження зі зброєю.