Міністр екології вражений масштабами незаконної вирубки лісів на Прикарпатті

Остап Семерак, міністр екології та природних ресурсів, вражений масштабами незаконної рубки на території НПП “Гуцульщина”. Фото варварських вирубок міністр виставив у Фейсбуці, передає “КУРС”.

“Сьогодні відвідав Національний природний парк “Гуцульщина” в Івано-Франківській області. Поспілкувався із працівниками парку та природознавцями області, ознайомився із станом природних екосистем найбільшого природного парку Українських Карпат”, – написав Семерак.

Міністр стверджує, що за власною ініціативою оглянув проблемні території незаконних рубок лісів.

“Масштаби побаченого мене вразили. Це – суцільні незаконні вирубки, здійснені без відповідних лімітів. Це – зламані кілометрові смуги дерев, пеньки, лисі схили парку, незаконно встановлені мисливські лісові земельні ділянки, захоплені лісові земельні ділянки, здані у приватне користування з порушенням норм законодавства”,  – написав Остап Семерак.

Крім того, він обіцяв, що на найближчому засіданні Уряду порушить питання щодо оголошення суворої догани голові Держекоінспекції Андрію Заїці “за самоусунення від контролю за виконанням службових обов’язків та ганебне ставлення до лісового багатства України”.

“Я на свої очі бачив сьогодні, як люди з бензопилами їхали рубати дерева там, де праліси. Для нас, людей, які вболівають за екологію, важливо, щоб тієї наруги над природою не було”, – сказав на прес-конференції Семерак.

Також Семерак пообіцяв призначати директорів парків виключно на конкурсній основі.

“Ця структура на рівні держави потребує кардинальних змін, вона не має виконувати чиїсь приватні замовлення. З сьогоднішнього дня призначення на посади директорів парків буде на відкритій конкурсній основі із максимальним залученням представників громадськості”, – пообіцяв він.

Міністр екології України звернувся до місцевих активістів, щоби вони “активно включалися в цей процес”.