Мешканці вулиці Соколовського у Коломиї проти розміщення інсинератора та скликають збори

Мешканці вулиці Соколовського у Коломиї проти розміщення установки для термічного знищення біологічних відходів (інсинератора) та скликають з цього приводу збори.

Тих, хто проти встановлення в Коломиї інсинератора, закликають прийти завтра, 1 лютого, на зустріч з депутатами міськради, пише Дзеркало Коломиї.

Зустріч відбудеться на території дитячого майданчика біля магазину ‘ГОРИЗОНТ’ о 17 год.

“Не будьте байдужими! Це наше місто і нам цим дихати!” – закликають мешканці вулиці Соколовського.

Нагадаємо, громадські слухання схвалили встановлення в Коломиї установки для термічного знищення біовідходів.

Коломиядруге місто на Західній Україні після Львова, яке використовуватиме інсинератор установку для термічного знищення біологічних відходів.

У Коломиї інсинератор “Muller” придбали 2013 року, однак досі його не встановили. Медики наголошують на необхідності такої установки для Коломиї, адже щодня в усіх лікувальних установах міста накопичується багато медичних відходів, які за правилами обов’язково необхідно утилізувати. Це й відходи, що виникають у результаті медичного огляду хворих на туберкульоз, ВІЛ-СНІД та інші небезпечні залишки.

Результат громадських слухань у Коломиї стосовно розміщення інсинератора на території ТзОВ “БМГ” на вулиці Аеропортній – із 76 присутніх двоє коломиян утрималось, троє проголосувало проти, а решта підтримали встановлення цього приладу для спалювання біовідходів.

Найбільше коломиян непокоїть, чи не вплине розміщення інсинератора на екологічну ситуацію в тому мікрорайоні, де й так уже близько розташоване сміттєзвалище.

Посадовці запевняють, що такі давно функціонують у Львові, Хмельницькому, до того ж там вони розміщені практично в середмісті. Крім того, інсинератор доволі мобільний, площею приблизно 18 квадратних метрів, це фактично контейнер, і його легко можна перемістити в інше місце. Також обов’язково безпечність устаткування встановлює державна екологічна експертиза.

Громада може контролювати і процес встановлення такої установки, і надалі слідкувати за тим, як усе працює. А також – ознайомитися з тим, чи насправді безпечні інсинератори у Львові й Хмельницькому. До того ж термічну утилізацію біовідходів буде здійснювати не приватна фірма, а державне підприємство.