Цими вихідними косівчанка змагатиметься у фіналі конкурсу “Міс українська Канада – 2018”. ФОТО

Уродженка Косова Уляна Библюк вийшла у фінал конкурсу “Міс українська Канада”, який відбудеться у неділю, 15 липня.

Уляна народилася 24 роки тому в Косові, у подружжя вчителів Ольги та Романа Библюків. Дівчинка з’явилася на світ у неспокійні, безробітні і безгрошівні дев’яності роки.

Про це у Facebook написала Аліса Мудрицька, передає Дзеркало медіа.

Дівчина вступила у Львівський університет, на економічний факультет. Коли зрозуміла, що наука дається їй легко, що іспити і заліки здає без проблем, залишила львівський ВНЗ і вступила на такий же факультет у Київський політехнічний інститут, але цього разу – на державне замовлення.

Після другого курсу, на літніх канікулах, дівчина поїхала у США за спеціальною програмою для студентів “Work and Travel”. Повернулася звідти з твердим наміром виїхати жити за кордон.

“Їй завжди і всюди тісно. Коли ми повернулися сюди, вона могла жити в Косові, але – ні, бо Долина більша. Потім були Львів, Київ, США. Вона легка на підйом, усе робить дуже різко, вміє палити мости, але при цьому бачить перспективу. Після поїздки у США у нас була велика герезія у сім’ї. Уляся сказала: “Я вертатися не буду – Україна не для життя”. Це гіркі слова для України, але дитина адекватно оцінює ситуацію”, – розповідає Роман Библюк.

Виїзд довелося відкласти. Батько “криком-гвавтом”, як сам каже, заборонив доньці кидати навчання і змусив закінчити його. Вона неохоче підкорилася.

Минуло два роки і плани трохи змінилися. Уляна поїхала не в США, а в Канаду, де і живе уже чотири роки. Летіла через океан зі своїм майбутнім чоловіком Олександром. У Канаді одружилися. Живуть у Торонто. Люблять подорожувати. Підтримують дружні стосунки з вихідцями з Косівщини та України. Економічна освіта, яку останніх два курси здобувала на вимогу батька і наперекір собі, не допомогла Уляні у працевлаштуванні.

“У Канаді дуже складна процедура підтвердження наших дипломів – не знань, а документів. – Уляся закінчила там коледж з туризму. Працює менеджером з питань довізової підтримки, надає іноземним студентам консультації щодо освіти у Канаді. Сашко вчиться в коледжі на айтішника. Каже, що йому знання з математики, які отримав в Україні, дуже допомагають”, – каже Роман Библюк.

Минулого року наша землячка дізналася про конкурс “Міс українська Канада – 2018” і зголосилася взяти в ньому участь.

“Уляся і в Києві ходила на різні конкурси, фотосесії – це їй дуже подобається, вона має артистичну натуру, гарно танцює. Сашко її підтримав”, – додає Роман Библюк

Корону найкращої українки Канади мріяли одягнути на свої чарівні голівки сотні красунь, але тільки 80 потрапили до відбіркового туру. Переважно у ньому беруть участь ті, хто народився і ріс в Україні. У фінал вийшли 17 щасливиць, і наша Уляна – серед них.

Фінальне шоу “Міс українська Канада – 2018” відбудеться 15 липня цього року в Торонто.

Довідково: Шоу “Міс українська Канада” – це сучасний молодіжний культурний проект, який має нетиповий для конкурсу краси формат заходу, що більше схожий на талант-шоу. За правилами конкурсу, участь у ньому можуть взяти молоді жінки українського походження віком від 18 і до 30 років, які проживають у Канаді. Відбір відбувається не за зовнішністю чи модельними параметрами. Насправді, увагу надають яскравій індивідуальності, харизмі, таланту, особливим досягненням, а також волонтерству в громаді. Головний критерій – це любов до України, а також бажання і спроможність розповісти світу про сучасну українську культуру.

Цей конкурс проводився в Канаді і раніше, але, на жаль, до сьогодні збереглося небагато матеріалів з його історії. Ті, які вдалося віднайти в державних архівах Канади, архівних записах Української національної молодіжної федерації Канади та газеті “Український тижневик”, засвідчують, що він сягає корінням у 50-60-і роки ХХ століття.

У 2016 році, фактично, через 50 років, конкурс було відновлено. Організаторам прийшла ідея розробити особливий формат, який ламає стереотипи конкурсів краси і представляє якісний український контент, що єднає традиції і сучасність.

“Конкурс “Міс Українська Канада” – є святом української культури, таланту та мистецтва. Ми не проти конкурсів краси, але наш захід відрізняється від подібних конкурсів і метою, і форматом. Наш проект, над яким працює молода, але досвідчена і творча команда, прагне познайомити аудиторію з новою сучасною Україною, об’єднати українську молодь з різних куточків Канади, представити її творчий потенціал, а також донести до загалу інформацію про важливу роль волонтерства і соціальних ініціатив”, – зазначає Анна Купрєєва, засновниця конкурсу.