Рік, що за пару днів блисне нам перед очима своїм хвостом, не був активним на громадські ініціативи в плані створення нових територіальних громад. Між одними селами йшли адмінторги, інші села вичікували (вичікують і досі). Жирну крапку на територіальних бродіннях у цьому році ставить Коршів. Великому за інфраструктурою селу, фактично містечкові, врешті вдалося згромадити довкола себе мешканців сіл Казанова, Лісок, Жукотина, Михалкова, Богородичина й заявити про створення ОТГ. 23 грудня тут відбудуться вибори голови новоствореної об’єднаної громади. Заявки на цю посаду подали три кандидати.
Діючий на нинішній день сільський голова Михайло Пижук віддає булаву, – не балотується на голову. На наше питання "в лоб", чому не балотується, відповів ухильно, хоч і щиро: "Буде мені цього воза тручати! Шістнадцять років я тут головую, нехай тепер спробують інші, молодші...".
Чесно кажучи, трохи дивно чути від молодого ще, можна сказати – у розквіті сил, чоловіка з великим управлінським досвідом міркування про "молодших". Але йому видніше. Каже, що потрібні принципово нові підходи до роботи, нехай і без досвіду, який часом обтяжує і перекриває горизонт. Треба буде команді новоствореної ОТГ збудувати сприятливе бізнес-середовище для молоді, аби вона на втікала з села. Благо, за останній рік мінусова міграція молоді спинилася.
– Ці вибори будуть складними, сильно заполітизованими, – розмірковує Михайло Пижук. – Кожна партія хоче мати своє представництво в органах самоврядування. Однак, мушу визнати, як позитив, що в Коршеві всі політичні структури дійшли до порозуміння, тому у нас нема багато конкурентів на посаду голови ОТГ.
Цілий рік у Коршеві проходили бродіння, складні переговори з сусідами – Лісною Слобідкою, Лісним Хлібичином, Черемховом, Раківчиком на тему об’єднання в Коршівську ОТГ згідно з Перспективним планом Кабміну. Та перемовини не дали для Коршева бажаних результатів, – перелічені села ведуть торги з Коломиєю на предмет об’єднання довкола міста. Взагалі, для сіл (і не тільки перелічених вище), які надто зволікають з об’єднанням, існують ризики посадки в останній вагон поїзда. А в останньому вагоні, як знаємо з досвіду, некомфортно: мало того, що вагоном колотить, так іще холодно взимку. Дохідливо кажучи, – всі зручні місця вже будуть зайняті (в тому числі кадрові).
Сьогодні Коршів упевнено сидить на коні. Тут багато зареєстрованих підприємців, десь шість серйозних підприємств, належним чином налагоджено обробку деревини, є свій автодор, пекарня тощо. Ментальна особливість Коршева у його поліконфесійності; десять релігійних громад сповідують свою істину, в їхньому числі кілька протестантських та ще така "екзотична", хоч і мізерна громада, як "покутники", офіційно "Слов’янська церква Святого Духа". "Покутники" – це такий відрубок греко-католицтва, дещо схожий за способом життя на російських старовірів.
Отже, з усього тут викладеного робимо висновок, що село Коршів завершує 2018 рік злагодженим акордом.
АВТОР: Андрій МАЛАЩУК
ФОТО: Андрій КАНЯ
Читайте також: З ким і проти кого дружити: села Коломийщини на шляху до об’єднання в ОТГ
Економимо ваш час: підписуйтеся на наш канал у Телеграмі – там публікуємо тільки 2-3 найважливіші новини за день!
Популярні новини
Площа Героїв у Коломиї: спільна ідея, яка об'єднує громаду
22 Листопада 2024
Як вибрати подушку для дитини? На що звертати увагу?
15 Листопада 2024
Коломийська молодь отримає по 5000 євро на реалізацію своїх проєктів.
15 Листопада 2024
ЯК ПРОВЕСТИ РІЗДВЯНИЙ ПІСТ
15 Листопада 2024
Айфон 15 Про Макс: революція в технологіях та дизайні
14 Листопада 2024
Розведення породистих кішок: що потрібно знати, перш ніж почати
14 Листопада 2024