Після створення в нашому районі чотирьох об’єднаних територіальних громад – Печеніжинської, Матеївецької, П’ядицької та Нижньовербізької – рух до об’єднання пригальмувався. Далеко не останню роль в гальмуванні відіграють партійні амбіції й приховані взаємозобов’язання по тій же "партійній лінії".
Мабуть, з цієї причини ніяк не може стати центром ОТГ Корнич, не можуть об’єднати довкола себе сусідів Підгайчики та інші потенційні територіальні центри.
Забуксував напівдорозі до об’єднання й Коршів – потужне самодостатнє село з готовою інфраструктурою й урбаністичними традиціями містечка. Нагадаємо, що від 1940 до 1959 року існував Коршівський район (як і Печеніжинський, зліквідований у 1957 році).
Нині у Коршеві (разом з селами Ліски й Казанів, які входять до Коршівської сільради) проживає 4276 осіб.
Діють у Коршеві велика школа, дитсадок, аграрний ліцей, пекарня, перукарня, аптека, музична школа, філії провідних банків, Укртелеком, три оператори мобільного зв’язку, медичні установи. Особливістю села є пастирська діяльність десяти релігійних конфесій, – ось, де свобода совісті на практиці!
[caption id="attachment_69414" align="alignnone" width="1920"] Нещодавно збудована дзвіниця[/caption]
Іншою особливістю Коршева є запекла ініціативність місцевих підприємців і громадських активістів, які, фактично, тримають під своїм "омофором" промислове, культурне і спортивне життя села. Успішно працює свій автодор, завдяки якому центральні дороги в селі мають цілком пристойний вигляд.
Сільський голова Михайло Пижук не без хвалькуватості заявляє, що повчитися основам самоврядування варто саме у них, у коршівчан.
Отож, здавалося б, кому, як не Коршеву, під силу стягнути всі дооколишні населені пункти аж з-попід самої Коломиї і об’єднати їх довкола себе! Зрештою, за Перспективним планом спочатку так і передбачалося: в ОТГ з центром у Коршеві мали об’єднатися сільради Жукотина (разом з селами Богородичин і Михалків), Черемхова, Лісної Слобідки, Раківчика й самого Коршева (разом з Лісками й Казановом).
Цей проект успішно подолав усі стадії громадського обговорення. Але тут у 2015-му році проходять вибори до місцевих рад, міняється депкорпус, а разом з ним і орієнтири.
Проект так само "успішно" починає сипатися. Лісна Слобідка, Черемхів і Раківчик засумнівалися в доцільності йти до Коршева. Тоді проект переформатували: погоджено об’єднуватися без Лісної Слобідки, Черемхова й Раківчика. Начебто усі решта не проти. Але знову пішли процеси бродіння: оскільки у Черемхові на громадських обговореннях більшість населення "утрималося", Жукотин зненацька "утримується" також.
У сільраді Жукотина нам сказали, що "в принципі" вони не проти об’єднатися з Коршевом, але тільки разом з Черемховом. Звичайно, – заявив війт Жукотина Михайло Івасютин, – якщо нас будуть приєднувати до Коршева адміністративним рішенням згори, ми протестувати не будемо...
Як бачимо, об’єднання в Коршівську ОТГ загрузло. Чи надовго – ніхто не знає. Тим часом село інтенсивно живе й розвивається. Казна успішно поповнюється – переважно за рахунок земельного податку (в тому числі від Укрзалізниці), акцизних зборів, плати за нерухомість тощо. З річним бюджетом не менше 800 тисяч гривень можна розвиватися майже безбідно.
[caption id="attachment_69419" align="alignnone" width="1920"] Облагороджене озеро[/caption]
[caption id="attachment_69407" align="alignnone" width="1920"] Колишній штаб НКВД[/caption]
Текст: Іван ДЖИНДЖУРА
Фото: Андрій КАНЯ
Читайте також: Гвіздець стягує громаду для об’єднання. ФОТО
Популярні новини
Як вибрати подушку для дитини? На що звертати увагу?
15 Листопада 2024
Коломийська молодь отримає по 5000 євро на реалізацію своїх проєктів.
15 Листопада 2024
ЯК ПРОВЕСТИ РІЗДВЯНИЙ ПІСТ
15 Листопада 2024
Айфон 15 Про Макс: революція в технологіях та дизайні
14 Листопада 2024
Розведення породистих кішок: що потрібно знати, перш ніж почати
14 Листопада 2024