Кому у Коломиї потрібен єврейський меморіал?

Питання риторичне. А відповідь напрошується проста, як плакатний лозунг: єврейський меморіал у Коломиї потрібний світовому єврейству. Коломийським юдеям до нього нема майже ніякого діла. Вони успішно інтегрувалися в міський соціум і своє коріння ворушити не бажають. Такий висновок сам напрошується після двох громадських слухань, на яких не було жодного члена єврейської громади міста, або ж захисника її інтересів.

Сьогодні на громадські слухання з цього питання зібралося кільканадцятеро осіб, плюс міський голова з членами його команди. Йшлося ж про долю єврейського цвинтаря у сквері біля міського озера, пише “Дзеркало Коломиї”.

Нагадаємо, що на попередніх громадських слуханнях вирішено перше: меморіал перекваліфікувати у меморіальний сквер; друге: перенести його з центральної алеї в ліве крило скверу.

Станом на сьогодні, як повідомив міський голова Ігор Слюзар, сценарій переписано. Що ж стало причиною? Мера відвідали представники євреїв з різних європейських країн і погодили з ним наступне. Завезені на територію сквера цвинтарні плити використані не будуть. Натомість пам’ятні стели встановлять таки на центральній алеї.

На таку поступку міськради представники зацікавленої сторони зобов’язалися своїм коштом провести сполучну дорогу з вулиці Петлюри до озера задля зручності доступу коломиян до відпочинкової зони. Тоді не треба буде мандрувати цвинтарем на відпочинок.

Представники євреїв домовилися з мером також про відновлення інших двох давніх кладовищ: нижче спорткомплексу “Локомотив” і на вулиці Лермонтова, що пролягає позаду ратуші. Необхідно виготовити відповідні проекти. На громадських слуханнях таку резолюцію й прийнято. Термін – шість місяців.

Іван ДЖИНДЖУРА

Візуалізація проекту благоустрою меморіального скверу
vizualizatsiya2

Вигляд зверху

14324300_309703892728562_3632744168214321497_o vizualizatsiya