Коломиянам повернуть гроші за зекономлену субсидію. Як це буде на практиці

Постановою Кабінету Міністрів України № 300 від 26.04.2017 року (набрала чинності з 01.05.2017) передбачено монетизацію частини невикористаної суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення.

Після закінчення опалювального сезону частина суми невикористаної внаслідок економії споживання енергоресурсів житлової субсидії на оплату комунальних послуг з постачання та розподілу природного газу та постачання та розподілу електричної енергії для індивідуального опалення, що не перевищує вартості 100 куб. метрів природного газу або 150 кВт·г електричної енергії на початок нового неопалювального сезону (станом на 1 травня поточного календарного року), повертається домогосподарству, яке забезпечило таку економію.

Розмір даної суми становитиме не більше 700 грн.

З інформацією про зазначення розміру суми невикористаної житлової субсидії за кожним домогосподарством можна ознайомитись в управлінні надання адміністративних послуг м. Коломиї.

Для отримання коштів невикористаної житлової субсидії громадянам починаючи з 1 липня 2018 року, необхідно звернутись із заявою та документами, що посвідчують особу, до управління надання адміністративних послуг м. Коломиї.

Прийом таких заяв триватиме до 1 вересня поточного календарного року.

На підставі поданих заяв структурні підрозділи з питань соціального захисту населення протягом двох місяців від початку нового опалювального сезону виплачують кошти невикористаної житлової субсидії мешканцям міст обласного значення – через особові рахунки в банківських установах, відповідно до постанови КМУ від 27.04.2018р. № 329 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1022”.

Тому, звертаємо увагу, що перерахування коштів буде відбуватись тільки на особові рахунки банківських установ, а тому при подачі заяви необхідно вказувати особовий рахунок, на який здійснюватиметься перерахування суми.

За рішенням комісії строк подання заяви щодо отримання коштів невикористаної житлової субсидії може бути продовжено до 1 листопада поточного календарного року.

У разі смерті особи, якій призначено житлову субсидію на оплату послуг з постачання та розподілу природного газу або постачання та розподілу електричної енергії для індивідуального опалення, частина суми невикористаної внаслідок економії споживання енергоресурсів житлової субсидії виплачується за заявою особи із складу домогосподарства, на яку розраховано житлову субсидію в опалювальний сезон.

Заступник директора департаменту соцполітики  Роман Мадерук