Книга “Вбити дракона. Українські революції” номінована на престижну польську премію

Польська журналістка Катажина Квятковська-Москалевич більше десяти років писала про те, що відбувається в Україні. Її книга – це репортажі з України, людські історії, кожну з яких можна назвати революційною.

Книга “Вбити дракона. Українські революції”  номінована на польську премію імені Ришарда Капусцінського. Збірку видало польське видавництво Czarne, пише Дзеркало Коломиї з посиланням на Zaxid.net.

“Перш за все, я хотіла зрозуміти, що відбулося в Україні за ці десять років, починаючи від Помаранчевої революції. Чому почалась ця досі не зрозуміла мені війна з Росією. Я хотіла вивчити ці проблеми якомога глибше. І розуміла, що відповіді не знайду, скажімо, просто на Майдані. Треба було подивитися на всі ці десять років, щоб зрозуміти, чому все так сумно закінчилося і звідки взялась війна”, – розповіла Катажина Квятковська-Москалевич в інтерв’ю “Українській правді”.

За її словами, ідея цієї книги виникла ще до Революції гідності.

“Вона виникла, бо Помаранчева революція для мене була великою подією. Подією, завдяки якій я почала сприймати Україну як дуже близьку для себе країну”, – розповідає журналістка.

Довідка: Ришард Капусцінський – польський репортер, публіцист, поет та фотограф. Репортажі Капусцінського здобули широке визнання не лише як актуальна журналістика, але й як література, їх переклали багатьма мовами (Капусцінський є найбільш перекладаним польським автором після Станіслава Лема). Кілька разів Капусцінський був кандидатом на Нобелівську премію.

Восени 2011 року була заснована нагорода імені Ришарда Капусцінського, яку щорічно вручають “авторам інформації” (як текстів, так і радіо- чи відеозвітів).