Історія успіху з Коломийщини. Як чеський досвід придався двом приятелям

Якщо за Вербізьким мостом повернути праворуч і їхати (або йти) метрів 300-400 уздовж дороги, то зліва впадає в очі великий павільйон, чи ангар. Напис на ньому гласить, що це є Центр утеплення будинків компанії BRAVOMIX.

Тут на площі 2 гектари знаходиться осердя компанії – офіс, склади продукції, магазин і саме виробництво теплоізоляційних та декоративно-оздоблювальних матеріалів для споруд: різноманітні клеї, фарби, штукатурки, пінопласт, спеціальний ´рунт для зовнішніх та внутрішніх робіт тощо.

Це підприємство є одним з найбільших платників податку до Нижньовербізької ОТГ. Продукція заводу широко реалізується чи не в усіх областях України та ще в Молдові. Незабаром відкриють великі підприємства “Бравоміксу” в місті Пирятин, що на Полтавщині. Є свій дилер у Дніпрі.

Компанією керують два приятелі ще з дитячих років Роман Косар (зареєстрований власником підприємства) та Василь Васкул.

“Почали ми майже з нічого: мали машину, чотирьох робітників і нестримне бажання працювати й розвиватися”.

Разом виростали в Печеніжині, разом працювали п’ять років у Чехії, заснувавши там фірму, яка займалася утепленням будинків. Потім, приїхавши додому, зайнялися справою, яку в Чехії освоїли. Матеріали для утеплення фасадів возили з Польщі, були тут офіційними представниками польської фірми.

– Почали ми майже з нічого: мали машину, чотирьох робітників і нестримне бажання працювати й розвиватися, – розповідає Роман. – Орендували територію в Нижньому Вербіжі, купили гараж, збудували офіс, придбали ще пару гаражів, відкрили магазин, відтак запустили виробництво матеріалів. На той час ніхто утеплюючі матеріали на наших теренах не виготовляв. І справа рушила. Перший будинок на рідній землі ми утеплювали тодішньому голові РДА Михайлові Негричу. Працюємо з приватним сектором, бо з державним багато мороки.

“80% будинків у районі утеплюються нашими бригадами з наших-таки матеріалів”.

На нинішній день можу похвалитися, що відсотків 80 будинків у районі утеплюються нашими бригадами з наших-таки матеріалів двох торгових марок – BRAVOMIX та FTS. На даний час окремі наші бригади працюють над об’єктами в “Буковелі”.

Підприємство складають три підрозділи – виробництво, торгівля, послуги. Перші два підрозділи – у відомстві Романа; наданням послуг займається його напарник Василь.

Цікавимося в Романа, чи справді справи компанії йдуть так гладко, як це можна виснувати з його розповіді.

– Загалом, можемо себе вважати успішним підприємством. Плануємо розширення виробництва, закупимо нові потужності, збудуємо нові цехи. Щодо проблем, то їх, можливо, лише дві: нестача працівників, – це раз; а друга проблема в тому, що наша фірма розташована формально за межами населеного пункту, хоча й на території Нижнього Вербіжа.

Ця територія знаходиться у відомстві ОДА, звідси й різні неузгодженості та непорозуміння. А, як я сказав перше, нестача працівників, це справді проблема, при тому, що у нас пристойні зарплати. Нам треба головного механіка, механіка-електрика, вантажників, робітників на утепленні фасадів. Маємо замовлення на два роки вперед. Мені справді дивно: пропонуємо офіційну роботу з нормальними умовами праці й добру зарплату. А працівників постійно бракує…

Андрій МАЛАЩУК

Фото: Андрій КАНЯ