Хто з відомих коломийців відзначатиме цього року ювілей

Цьогоріч відзначатимуть ювілеї відомі коломийці, а місто й округа вшановуватимуть суспільні ювілейні події.

Про це Дзеркалу медіа розповів краєзнавець Микола Савчук.

Свої 80-річчя відзначають громадський діяч, автор низки книжок на тему краєзнавства і лісівництва Петро Дем’янюк (12 липня) і лікар, автор герба Коломиї та низки книжок Михайло Довірак (23 серпня).

А 28 червня — 70 років культурно-освітньому діячеві, директорові Коломийського педколеджу  Валерієві Ковтунові. Стільки ж виповнюється 19 серпня колишньому керуючому банком, поетові Іванові Стефуракові.

27 липня своє 60-річчя відзначатиме відомий телекраєзнавець Василь Нагірний.

Не забуде громадськість і тих славних людей нашого краю, хто вже відійшов у засвіти.

По 70 років виповнилося б громадсько-політичному діячеві, письменникові, уродженцеві с. Молодятина Дмитрові Гриньківу (11 червня) і талановитому письменникові, уродженцеві с. Рунґурів Павлові Федюкові (7 липня).

А 20 серпня громадськість Прикарпаття вшановуватиме 80-річчя визначного українського поета, лавреата Шевченківської премії, політв’язня Тараса Мельничука, який жив і творив у місті над Прутом.

Очікують свого відзначення і великі суспільні дати:

370-річчя Хмельниччини в Галичині, коли наші предки повстали проти панської сваволі;

170-річчя Весни народів, скасування панщини в Галичині, що було неймовірною подією; 170-річчя театрального й культурного життя в Коломиї;

150-річчя найавторитетнішого товариства “Просвіта”.

А найголовнішою подією стануть листопадові дні, коли ми відзначатимемо 100-річчя Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР).

З цієї нагоди заплановано низку заходів, а краєзнавці В. Гавриленко та М. Савчук готують до видання книжку-альбом про ЗУНР у Коломиї й окрузі.