Додому Новини Культура “Гіркі жнива”: топ-7 найцікавіших фактів про фільм. ФОТО + ВІДЕО

“Гіркі жнива”: топ-7 найцікавіших фактів про фільм. ФОТО + ВІДЕО

0
Поділитися

Фільм “Гіркі жнива” – перший повнометражний англомовний проект на тему Голодомору. Стрічка розповідає історію кохання Юрія і Наталки на тлі історичних подій — сталінського терору і геноциду 1932-1933 років.

“Телекритика” поспілкувалася з продюсером фільму Яном Ігнатовичем і режисером Джорджем Менделюком і дізналася найцікавіші факти про картину, пише Дзеркало Коломиї.

1.Перший англомовний повнометражний фільм про Голодомор

Don Yapon

Bitter Harvest (“Гіркі жнива”) орієнтований передусім на західну аудиторію.

“Через фільм ми намагалися донести, чому в Україні завжди виступали проти тоталітаризму і чому у нас стільки революцій”, – пояснює історичний консультант фільму Людмила Гриневич.

2. У головних ролях – голлівудські актори “нової генерації”

У фільмі американські і британські актори носять вишиванки, співають українські пісні, воюють з НКВД і відстоюють права українців. А українські – грають українських селян і розмовляють англійською.

“Якщо актори підібрані правильно, робота режисера – просто відійти і не заважати”, – стверджує режисер фільму.

3. Бюджет фільму $20 млн – власні заощадження Яна Ігнатовича

Для Ігнатовича це перший кінопроект і його згода продюсувати зумовлена темою: “Про Голодомор досі знімали лише документальні фільми, які дивиться дуже невелика аудиторія. Художній фільм, який звертається до емоцій, може говорити з великою кількістю людей. На жаль, англомовний світ про Голодомор не знає. І головний мотив для мене був – розповісти світові про ці події і про те, що Україна продовжує боротися досі”.

4. Для творців фільму – це дуже особиста історія

Історія героїв близька і продюсеру, і режисеру, і сценаристу – нащадків українських емігрантів.

Прообраз головної героїні фільму – матір режисера. Рятуючись від голоду, вона дійшла з Харкова до Львова в пошуках хліба і свободи.

“Вона розповідала, як люди стояли ночами в чергах за хлібом і, щоб не впасти від знесилля, спиралися на тих, що стояли попереду. А її шкільна подруга померла від голоду просто під час уроків, сидячи за партою”, – розповідає Джордж Менделюк.

Образ матері режисера став вирішальним і при виборі актриси на головну роль: “Пісню «Місяць на небі», що лунає у фільмі, мені співала мама, коли я був маленьким, а Саманта Баркс співає також”.

5. У фільмі лунає музика групи “Даха Браха”

Головну тему в саундтреку до фільму написав британський композитор Бенджамін Воллфіш.

“Його сім’я вижила після Голокосту, так що він може відчути тематику фільму – його досвід співмірний українському”, – кажуть творці фільму.

Лунають у фільмі і українські фольклорні пісні у виконанні акторів, а також використовуються композиції українського гурту “Даха Браха”.

6. Головний меседж фільму – надія

Занадто багато страждань і поразок – саме такі претензії часто висувають до українських фільмів на національну тематику. У “Гірких жнивах” страждання будуть, але головний меседж фільму – надія.

Герої – не жертви обставин, вони з ними борються. Незважаючи на жахливі події, це історія про те, що любов перемагає жорстокість світу.

“Ми звикли розповідати про козаків, але важливо пам’ятати і про роль жінки в українській історії”, – підкреслює Джордж Менделюк, зазначаючи, що героїня Наталя – втілення боротьби жінок за рівноправність – дуже зрозуміла цінність для західного світу.

7. Робота над проектом тривала майже 5 років

Сценарій, автор якого Ричард Бачинський-Гувер, а співавтор Джордж Менделюк, переписували 12 разів.

Зйомки проходили в Україні влітку 2013 року. Музей в Пирогові став селом на Черкащині, де відбуваються основні події картини. А види Кремля знімали в Лондоні.

Монтували фільм вже під час Євромайдану, і тому тематику стрічки тоді не розголошували.

Фільм вже показали на кількох кінофестивалях, у широкий прокат він вийде одночасно в США, Канаді, Великій Британії, Австралії, Німеччині, Україні та інших країнах 24 лютого 2017 року.