Французький фотограф подарував світлини унікальної архітектури музеєві в Коломиї. ФОТО

Колекція Національного музею поповнилася приємною несподіванкою від французького фотохудожника Жан-П’єра Дюрана.

На авторських світлинах зафіксовано унікальну архітектурну спадщину, яку свого часу француз азартно фотографував, повідомляється на сайті музею, пише Дзеркало медіа.

На фотосвітлинах відображено традиційні українські  сакральні споруди, що збереглися як на території України, так і в сусідніх державах. Загалом, на переданих для Музею 55 світлинах, представлено архітектурні храми України, Словаччини, Польщі та Румунії.

У Коломиї Жан-П’єр Дюран відомий завдяки успішним виставкам згаданих фоторобіт у музеї писанкового розпису і Яремчанському музеї етнографії та екології Карпатського краю. Власне, подорож Карпатами разом зі своєю дружиною Іриною Вишеславською – відомою художницею, сценографом та членкинею багатьох міжнародних мистецьких асоціацій, – надихнула митця на створення цих фотознімків.

Нині фотохудожник працює над втіленням свого нового задуму – створенням серії світлин, присвячених церквам Гуцульщини. Вже на початковому етапі цього проекту фотограф пообіцяв передати їх нашому Музеєві.

Читайте також: Писанкар з Коломиї відтворив на писанці давню легенду. ФОТО