Дитину принижують у школі: куди звертатись

Коли дитину у школі цькують, батьки не мусять вирішувати цю проблему самостійно чи мовчки терпіти. В Україні є шкільні офіцери поліції, до яких можна звернутися. Наразі вони працюють у школах Львова, Івано-Франківська, Одеси та Києва.

Про це написала у своєму Facebook заступниця міністра внутрішніх справ Анастасія Дєєва, повідомляє Репортер.

Якщо ви мешкаєте не там, можна писати до Андрія Ткачова та Катерини Белугіної, або правозахисної організації Ла Страда-Україна.

Офіцери мають дуже чіткий алгоритм дій у ситуації підліткового булінгу/кібербулінгу* та працюють спільно з професійними психологами“, – додала заступниця міністра.

За її словами, шкільні офіцери щоденно отримують по п’ять звернень з приводу булінгу з різних міст.

Я не звинувачую дітей в жорстокості, тому що найчастіше це відгомони батьків, або навпаки – батьківської індиферентності. Але, на жаль, це не знімає з дітей відповідальності за те, що, доводячи людини до суїциду, винні будуть саме вони, – каже Анастасія Дєєва. – Іноді найкраще, що ви можете зробити для своїх дітей – поговорити з ними, як чинити не варто. А якщо вашу дитину почали гнобити в школі – зверніться до шкільного офіцера поліції, бо найчастіше класні керівники намагаються не лізти в подібні розбірки і проявляють байдужість”.

*Цькування, булінг (англ. bully — залякувати, цькувати, задирати) — прояв агресії з подальшим залякуванням особистості і появою можливості її повного підпорядкування собі і своїм інтересам. Така поведінка дає можливість людині самоствердитися за рахунок когось, заслужити собі загальний авторитет. Насправді задирака приховує свою неспроможність і слабкість.