Чи є в Коломиї шанс стати 100-тисячною громадою? До міста приєднаються 5 сіл з Коломийського та Надвірнянського районів

На позачерговій сесії міської ради знову постало питання про створення 100-тисячної Коломийської об’єднаної громади. Для цього Коломийській громаді необхідно практично подвоїти кількість населення за рахунок прилеглих сіл.

І перший крок зроблено – п’ять сіл дали згоду приєднатися до Коломиї: Шепарівці, Іванівці, Товмачик, Саджавка з присілком Кубаївка. Останні два села належать до Надвірнянського району.

В загальній сумі кількість приєднаного населення не буде перевищувати 10 тисяч. Звичайно, цього замало. Однак, місто сподівається, що до його громади приєднаються й новостворені ОТГ, пише Дзеркало медіа.

Як до приєднання ставляться сільські голови перелічених сіл? По-перше, в усіх селах проводилися громадські слухання і на своїх сесіях села прийняли рішення просити приєднати їх до Коломийської громади.

Сільський голова Шепарівців Ірина Муцак переконана, що село від приєднання виграє однозначно. Шепарівці віддавна виявляли бажання приєднатися до Коломиї. В селі працює п’ять державних установ. Внаслідок приєднання до міста 60 відсотків податку від зарплати працівників залишатимуться в сільському бюджеті.

Так само більша частина податків від зарплати бюджетників залишатимуться в казні села Іванівці. А їхнє утримання бере на себе місто. Мешканці села законно користуватимуться всією інфраструктурою Коломиї, а для видачі довідок тут буде кабінет представника ЦНАПу. Село матиме старосту й діловода. Можливо, доведеться скорочувати управлінський персонал села, але міський голова Ігор Слюзар пообіцяв посприяти в їхньому працевлаштуванні, – пояснює сільський голова Василь Мочернюк.

Від приєднання до Коломиї найбільшу вигоду мав би мати Товмачик, знову ж таки за рахунок ПДФО, який осяде в сільській скарбничці. Село живе за рахунок виправної колонії. Після приєднання приблизно півтора мільйона гривень податку від зарплати працівників колонії поповнять сільську казну, – так порахував війт Віктор Григорчук. Більшість працездатних мешканців Товмачика працевлаштовані або в колонії, або в Коломиї.

Аналогічно у приєднанні до Коломийської громади вбачають логіку мешканці Саджавки разом з Кубаївкою.

Іван ДЖИНДЖУРА