Через крадіїв металу на Прикарпатті впала чергова електроопора

19 березня впала високовольтна електроопора, що належить Івано-Франківським Магістральним мережам “Укренерго”.

Опора є частиною стратегічно важливої високовольтної електролінії “Бурштин-Мукачево”, яка передає електроенергію з Бурштинської ТЕС в Європу.

Причиною падіння стали дії зловмисників, які від’єднали металеві відтяжки в основі опори, внаслідок чого конструкція втратила стійкість і впала, інформують “Вікна” з посиланням на ПАТ “Прикарпаттяобленерго”.

Як повідомляло “Дзеркало Коломиї“, це вже третій випадок падіння електроопори через крадіжки металу на Прикарпатті. Минулого тижня на Верховинщині впала 25-метрова опора лінії 110 кВ “Яворів-Ільці”, а в січні відбулося падіння ще однієї опори цієї ж лінії.

Технічний директор ПАТ “Прикарпаттяобленерго” Олег Сеник стверджує:

“Ми били на сполох, коли впали наші опори на Верховинщині, зверталися у правоохоронні органи, однак реакції – нуль, результатів немає, а злочинці не знайдені. Цього разу впала високовольтна опора лінії “Бурштин-Мукачево”, зловмисники масово руйнують енергооб’єкти, якщо поліція негайно не вживе заходів, під загрозою може опинитися електрозабезпечення усієї області, у цих злодіїв не має жодних обмежень і гальм”.

У МЕМ “Укренерго” повідомили, що також звернуться щодо даного інциденту у правоохоронні органи.