“Будь-яка жінка там – королева, і ставлення до неї відповідне”, – українка про життя в Данії

Українка Тетяна Годард, дієтолог та психолог, живе у Данії. Найбільше її у королівстві вразила кількість щасливих сімей. А причина, на її думку, у надзвичайній повазі до жінок.

Про це вона пише у своєму блозі на nv.ua, повідомляє Експрес.

Після переїзду в Данію, мене найбільше вразила кількість щасливих сімей. Не секрет, що в Україні щасливі сім’ї – скоріше, виняток, ніж правило. Масові розлучення, драми, образи і взаємні приниження стали мало не звичною частиною особистих відносин.

Що ми робимо не так? Адже ми, українки, красиві, жіночні, сексуальні. А ще розумні, хазяйновиті, турботливі тощо. Чому ж нас, таких прекрасних, не поважають і не цінують?! Відповідь “тому що всі українські мужики – козли” не підходить. Козлів і правда чимало, але вони є скрізь, зокрема й у Данії. Секрет в тому, що данським жінкам вдається зробити навіть з козла людину.

У цьому досягли успіху більшою чи меншою мірою всі європейки, але данійки, на мій погляд, поза конкуренцією.

На Всесвітньому економічному форумі в Давосі Данію визнали найкращою країною для жінок – за просування гендерної рівності. Але я б до цього додала високий особистісний статус жінки. Будь-яка дама, незалежно від доходу, ваги і зовнішності – королева, і ставлення до неї відповідне.

Данські чоловіки надзвичайно привабливі: високі сильні красені, спортивні, елегантні. Вони стежать за собою, за своїм здоров’ям, як правило, займаються спортом, ходять в тренажерні зали. У нашому з чоловіком оточенні немає жодного чоловіка, який би не займався спортом. Хтось ходить в тренажерний зал, хтось бігає – щодня, незалежно від погоди. А вона в Данії, м’яко кажучи, не дуже.

Жінки тут різні. Вони суттєво відрізняються від блакитнооких блондинистих шведок. Середньостатистична данійка – шатенка зі світлими очима, аж ніяк не приголомшливої краси. Дуже багато повних, тут серйозна проблема з ожирінням. Не дарма на кожному розі – магазини одягу, де продають платтячка, що нагадують чохли для танків. Але якої б комплекції не була данійка, вона впевнена в собі і своїй привабливості і вибирає партнера не за принципом “він такий гарний, я його не варта”, а за принципом “ну добре, ось цьому можна дати шанс заволодіти моїм прекрасним тілом”.

Заміж данійка не поспішає. Відносини між чоловіком і жінкою тут перевіряються дуже тривалий час. Пара може прожити один з одним кілька років і тільки потім взяти шлюб. В основному одружуються в зрілому віці: після 30, а то й набагато пізніше. Фішка в тому, що жінка цілком може собі дозволити не виходити заміж поки “не дозріє”, а ось якщо чоловік в 35 ще не одружений, це викликає чимало запитань і засуджується суспільством. Існує навіть жартівлива традиція підкидати в день народження під будинок холостяка конструкції з іржавих труб і усілякий мотлох, щоб він якось активізувався і змінив своє життя.

Але в кожному жарті – лише частка жарту. Якщо данський чоловік не одружений, значить, “його ніхто не хоче”. А ось якщо жінка незаміжня, вважається, що вона “ще не готова удостоїти когось своєю увагою”. Благо, практично всі данійки працюють, намагаються робити кар’єру і досить рано здобувають фінансову незалежність. Не працювати для жінки в Данії вважається непристойним.

Розлучення – це окрема тема. У більшості випадків його ініціюють жінки, і якщо чоловік розлучений, його вважають лузером, який не зміг зберегти сім’ю. Від нього відвертається більшість друзів і знайомих. Крім того, це великий мінус при прийомі на роботу. Але найболючіший момент – екс-дружина вирішує, скільки разів, в які дні і скільки часу її колишній має право бачити їх спільних дітей. Суд завжди на боці жінки.

З огляду на все викладене вище, красені-скандинави зі шкіри геть лізуть, щоб спочатку завоювати жінку, потім умовити її вийти заміж, а потім догоджати настільки, щоб вона не захотіла розлучитися. Вся хатня робота розподіляється порівну, більше того, і на кухні, і з дітьми можна найчастіше побачити чоловіка, а не жінку: данські жінки зуміли вселити своїм чоловікам: навіть якщо у чоловіка робочий день довший, жінці все одно складніше, і вона більше втомлюється.

Ось коротко така історія жіночого щастя. На підставі своєї професійної практики, мого особистого життя і спостережень за щасливими сімейними парами в Данії, можу дати кілька порад моїм чарівним співвітчизницям:

1. Любі дівчата, дружіть із собою, працюйте над тим, щоб в компанії з самою собою вам було завжди добре і комфортно. Жодна людина не зможе вас “ощасливити”, поки ви не ощасливите саму себе.

2. Цінуйте і поважайте себе такою, якою ви є, а якщо треба, працюйте над собою. Будете поважати і цінувати себе, вас будуть поважати і цінувати інші.

3. Будьте незалежні: і фінансово, і емоційно. У вас повинні бути свої гроші і свої інтереси.

4. Вчіться, ставте нові цілі, розвивайтеся, щоб бути цікавою і самій собй, й іншим.

5. Ваш чоловік повинен знати, що ви надійний партнер і якщо у нього щось піде не так, ви його підстрахуєте фінансово і підтримайте морально.

6. Відкрито говоріть своєму чоловікові, що вам подобається, а що – ні. Обговорюйте питання, які потребують вирішення, інакше ці “питання” перетворяться на проблему.

7. Ніколи не дозволяйте поводитися з собою погано. Чоловік повинен чітко розуміти, як з вами можна чинити, а як – ні.

8. Якщо ви розумієте, що чоловік – козел, і стати принцом у нього шансів мало, не бійтеся дати йому вчасно коліном під зад і шукати того, хто вас дійсно гідний.

9. Будьте активні, енергійні, веселі, насолоджуйтеся життям і самою собою – це сексуально.

І не забувайте, що не чоловік вибирає жінку, це ми вирішуємо, “чи гідний він бути поруч з такою, як я, Королевою”.

Хтось скаже: “Звичайно, данським жінкам добре, вони живуть в іншому суспільстві, за іншими законами”. Але суспільство навколо нас формуємо ми самі. Данські жінки це вчасно зрозуміли, тому і щасливі.

Читайте також: Поки мама на роботі: як на Прикарпатті чоловіки ідуть у декрет.