ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

На День міста Коломия отримала у подарунок світло-музичний фонтан любові. ФОТОРЕПОРТАЖ+ВІДЕО

Сьогодні у Коломиї на площі Шевченка відбулося урочисте відкриття світло-музичного фонтана, який громаді міста подарував Міжнародний благодійний фонд "Покуття".

Саме доброчинці фонду зініціювали встановлення у середмісті водограю. Кошти з міського чи державного бюджету не залучали – всі роботи проводилися за фінансування фонду, інформує "Дзеркало Коломиї".

"Фонтан – це наш дарунок коломиянам до 775-річчя рідного міста", - зазначив народний депутат України Андрій Іванчук, який ініціював заснування фонду "Покуття" у Коломиї.Фонтан відкрили з благословення владики Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ Василія Івасюка та владики Коломийського і Косівського УПЦ КП Юліана Гатали.

DSC_0266

Водограй у Коломиї отримав назву "фонтан любові".

"Це в знак любові до Коломиї, рідної землі, своїх ближніх – кожен нехай обере свій варіант", - каже Андрій Іванчук.

DSC_0276В оздобленні фонтана використали граніт. А на території довкола нього вистелили бруківку.

DSC_0304

Сам водограй обладнали світлодинамічною підсвіткою і музичним супроводом. Довкола фонтана вмонтували елементи коломийської архітектури – зображення Музею писанки, ратуші, Катедрального собору Преображення Господнього УГКЦ, Національного музею Гуцульщини та Покуття ім. Кобринського.

DSC_0338

Будівництво фонтана тривало понад два місяці.

DSC_0298

"В планах фонду ще встановити біля фонтана лавки для відпочинку та провести безкоштовний Wi-Fi", - зазначив член ради фонду, депутат Коломийської міськради Ігор Ільчишин.

DSC_0316

Фонтан працюватиме з 8 ранку до 23 години.

Від ранку і до 20 год. працюватиме в статичному режимі, потім вмикатиметься біла підсвітка. А з 21 год. водограй звучатиме десятьма мелодіями і працюватиме різнокольорова підсвітка.

DSC_0312

Серед музичних композицій – "Завітайте до нас в Коломию", "Гуцульська фантазія" Попадюка, аркан, "Гуцулка Ксеня", "Ой ти любко моя з Коломиї", "Всюди буйно квітне черемшина", а також мелодії Вівальді та звуки саксофону.

DSC_0333

DSC_0338

DSC_0317

DSC_0341

 "Від імені фонду дякуємо людям, які підтримали нашу ідею, допомагали її реалізувати – всім працівникам, які доклали свої зусилля, щоб побудувати водограй, - висловив подяку Ігор Ільчишин. – Також ми вдячні небайдужим коломиянам, які надсилали свої творчі роботи по проекту водограю та обирали кращі мелодії, які тут звучатимуть".

Фото: Олександра ЩЕРБАКОВА-ОЛІЙНИК