ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Реклама і Шанхай

Не знаю, як шановні читачі, але останнім часом я помітив цікаву тенденцію. В нашому рідному місті з’явилося дуже багато інтересних людей, котрих почало дуже сильно боліти за Коломию, за життя її мешканців, їх проблеми та добробут. І практично кожен з них знає якийсь чудодійний метод вирішення всіх негараздів. Це різного роду юристи, активісти, громадські діячі і т.д., і т.п. Вони, всі як один, прекрасно знають, де зламана лавка, перегорів ліхтар, кого покусав злий пес, хто кого обманює та всю іншу несправедливість, яка зустрічається в житті у кожної людини. Їх можна охарактеризувати словами з віршика: «Через поле, через гай ходить хлопчик Помагай». Багато хто з коломиян пов’язує таку активність з проведенням місцевих виборів. Всі ці спостережливі люди, з одного боку, мають рацію, але з іншого – мимоволі підсвідомо й самі починають цікавитись життям нашого міста і стають учасниками обговорення та пошуку оптимального шляху, яким найкраще було б пройти громаді до світлого європейського майбутнього.

Завдяки ЗМІ та спілкуванню з пересічними жителями Коломиї я дізнався, що однією із найгарячіших тем багатьох дискусій (що не дивно, адже на носі вибори) є реклама. Найбільше ж цікавлять людей такі питання: Як рекламні носії впливають на привабливість міста? Чому вивіски багатьох закладів загороджують архітектуру історичної частини міста? Де і як мають розташовуватись білборди та сітілайти, якого вони повинні бути розміру? Що з цього отримує казна і як ці кошти використовуються? Які нас чекають нововведення і хто за них платитиме? Між впливовими та зацікавленими особами боротьба навколо цих питань, подекуди, сягає точки кипіння. Як широковідома у вузьких колах людина, котра дещо знає про боротьбу та кипіння, я також маю сказати кілька слів про рекламу та все з нею пов’язане.

Гадаю, ніхто не кине в мене каменем, якщо я назву Коломию «туристичними воротами Карпат». Наше славне місто, перш за все, постає крупним транспортним та інфраструктурним вузлом, має давню захоплюючу дух історію, колоритну культуру. Тут є чимало визначних місць, пам'яток архітектури, музеїв. Також Коломия славиться своїм театром, розважальними закладами і, звісно, коломиянами. З кожним роком наше писанкове місто відвідує все більше туристів, котрі, отримуючи задоволення та яскраві незабутні враження від перебування в «столиці Гуцульщини та Покуття», не забувають залишати в нас солідні гроші – здебільшого валюту, яка зараз вкрай необхідна Україні з її від'ємним торговельним балансом. Однак, для подальшого розвитку міста і його туристичної галузі необхідно зробити ряд невідкладних виважених кроків. Питання рекламних носіїв є першочерговим та надважливим, хоча це ніяк не заважає йому бути ще й одним із найскладніших.

Справа в тому, що будь-який підприємець добре знає: реклама – це двигун торгівлі. Якщо твоя реклама впала клієнту в око, зачепила за живе – ця людина обов'язково прийде до тебе і придбає товар чи послугу (прикладом є китайське місто Шанхай – один із найпотужніших центрів торгівлі у світі, в котрому побачити щось, окрім реклами, досить складно). Але якщо ти не зможеш повідомити про переваги своїх товарів та послуг широкі маси населення, то в тебе ніхто нічого не купить, ти не сплатиш чималі податки, оренду, не виплатиш зарплату працівникам, не зможеш прогодувати себе і свою родину. Небайдужі коломияни з легкістю можуть присвятити один день для того, щоб погуляти Коломиєю та порахувати ті заклади, реклама яких негативно впливає на туристичну та архітектурну привабливість міста; та кількість тих людей, що з її допомогою заробляють собі копійку на життя і поповнюють казну міста. Заодно було б непогано проаналізувати, які витрати понесуть ці платники податків, їхні працівники, орендодавці та орендарі, покупці, їхні сім’ї в тому випадку, якщо буде прийняте якесь різке, однобоке чи необдумане рішення. То як бути і що важливіше?

На Майдані українці домоглися справедливості і показали всьому світу, що єдиним джерелом влади є народ. Коломийські підприємці також зробили вагомий внесок у перемогу демократії в Україні. Тому вони, безсумнівно, мають право на ухвалення справедливого рішення щодо рекламної політики в місті, котре враховуватиме інтереси всіх сторін і не ляже тягарем на їхні, обдерті кризою, плечі. За своє коротке, але насичене подіями життя, автор усвідомив одне дуже просте, на перший погляд, правило: «Ініціатива завжди має надходити знизу. Бо коли наверху вже прийняли якесь рішення – то змінити його майже нереально».

Олег ІВАНОВ

Дзеркало Коломиї | Новини тижня в Коломиї