ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

"Чиста флора - чиста совість": на підприємстві у Спасі виготовляють екологічно чисту й корисну продукцію. ФОТО

Органічна, екологічно чиста продукція з року в рік завойовує все більше прихильників в Україні. Поступово набирається, говорячи мовою хімії, критична маса, яка повинна прорватися у вигляді змін до законодавства, прорватися з конкретною метою - спростити проникнення на український ринок корисного харчу. Бо наразі дрібні виробники екопродукції борються з залізобетонною системою оподаткування, як з вітряками. 

Про підприємство "Чиста флора", яке створив у селі Спас на власному обійсті Михайло Стовп'юк, ми  вже писали. Нагадаємо, що це підприємство - родинно-сімейний кооператив, добре відомий у всій Україні та за її межами. Виготовляють на ньому різноманітну запашну (у прямому значенні слова) продукцію з сировини, зібраної переважно на високогір'ях Карпат: всілякі види чаю, фіточай, джеми, інші напої, медову продукцію, солодощі - й усе з природних компонентів.

 

Жодної хімії, жодних барвників. Важливо, що весь виробничий процес замикається у межах підприємства, починаючи від збору сировини до створення готового продукту, обліку й напрацювання шляхів його збуту.

 

Підприємство "Чиста флора" зініціювало створення Спілки виробників екопродукції малого й середнього бізнесу з Карпатського регіону "Карпатський смак" під власною торговою маркою "Смак українських Карпат". Виграли ґранти у Швейцарії на маркетингову підтримку виробників.

Читайте також: Як підприємець з Коломийщини заробляє за літо десятки тисяч гривень на травах. ВІДЕО

Михайло Стовп'юк розповідає: "Чимало подібних спілок розпалося, а ми вистояли. Трендом спілки є збереження екологічного розмаїття нашої підкарпатської території, ми називаємо це екобалансом. Будемо залучати до спілки тих, хто вирощує вівці, корови, виготовляє мед, сир, м'ясну продукцію тощо. Нам треба добитися від держави пільг за виготовлення корисної продукції. Пільги можуть бути у вигляді зменшення оподаткування, доступу до дешевих банківських кредитів на закупівлю обладнання. Хочемо на законодавчому рівні добитися зміни до місцевих законів - про регіональний місцевий продукт. Наприклад, місцеві органи самоврядування можуть встановити пільгові податки для торгових точок, які продаватимуть продукт місцевого виробництва. Знаю, що вже почали створюватися невеличкі фермерські крамнички...Парадоксально, але в самій Коломиї торгових точок "Чистої флори" нема, найближча - в Івано-Франківську. Пан Стовп'юк цей парадокс пояснює неприйнятно високою орендною ставкою приміщень для продажу екопродукції в Коломиї. Продукти харчування "Чистої флори" поступають для продажу на туристично-курортні бази, спеціалізовані аптеки, відділи дитячого харчування в магазинах. Нещодавно на підприємстві відкрито лінію виробництва медового драже (компоненти - мед, пилок, ягоди). А ноу-хау кооперативу Стовп'юка - медова карамель.

Десь у середині лютого на підприємстві відкриють нову лабораторію для проведення аналізу харчових продуктів і аналізу води на вміст корисних мікроелементів. Влітку запрацює цех з переробки джемів та варення.

 АВТОР: Іван ДЖИНДЖУРА

ФОТО: СОК "Чиста Флора"

Читайте також: Андрій Іванчук відвідав Спас та Ковалівку