ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Чи потрібний Коломиї фонтан?

У Коломиї меценати відновлять зруйнований фонтан, який знаходиться на площі Шевченка біля універмагу. Фонтан, як обіцяють ініціатори відновлення, матиме найновіше освітлення та водограї.

Реконструкцію проведуть за кошти міжнародного благодійного фонду «Покуття», створеного за ініціативи народного депутата Андрія Іванчука, та меценатів.

На проведення відповідних робіт необхідний був дозвіл міського голови. З відповідним листом фонд звернувся до Ігоря Слюзара.

«З метою збільшення туристичної привабливості міста Коломиї, а також створення місця відпочинку для коломиян, просимо Вашого дозволу на здійснення за рахунок коштів міжнародного благодійного фонду «Покуття» і меценатів реконструкції та відновлення зруйнованого фонтану... Відновлений фонтан безперечно стане окрасою Коломиї, оскільки при його реконструкції будуть використані новітні інноваційні технології, в тому числі освітлення та водограї. Виходячи із вищенаведеного, зважаючи на необхідність проведення значного об’єму робіт, просимо в найбільш стислі терміни дати своє погодження на реконструкцію і відновлення фонтану», – йдеться у листі БФ «Покуття» до Ігоря Слюзара.

Міський голова надав дозвіл меценатам на відновлення фонтану. «Не заперечуємо щодо проведення реконструкції та відновлення зруйнованого фонтану, який знаходиться в центральній частині міста на площі Шевченка за рахунок меценатів та коштів міжнародного благодійного фонду «Покуття», – повідомляють у відповіді Коломийської міськради.

Тим часом у соцмережах розгорілася дискусія, чи доцільно відновлювати фонтан, чи спрямувати кошти на іншу добру справу. Думки коломиян розділилися: половина – за відновлення фонтану, тим паче, якщо роботи будуть проведенні за спонсорські кошти, інша, більш скептична частина, пропонує спочатку навести лад зі стихійним ринком (хоча це не зовсім у компетенції тих самих меценатів). Є й ті, у кого виникають сумніви, чи таким чином хтось не заробляє собі «бали» перед майбутніми місцевими виборами. Але чи можна лише відновивши фонтан, виграти вибори і чи доцільно Коломиї відмовлятися від такої ініціативи, коли самі містяни неодноразово нарікали на далеко неестетичний вигляд зруйнованого водограю?

Юрій Романюк: «На мій погляд, його треба повністю демонтувати і побудувати новий. Це якщо за благодійні спонсорські гроші. А якщо за бюджетні, то я би цього зараз, в такий час, не робив. Є інші пріоритети».

Андріан Дячук: «Спочатку перемістіть стихійний ринок на Торговицю! Інакше відновлення фонтану – гроші на вітер».

Роман Бурлак: «Тобто, буде такий собі новий, освітлений фонтан, фактично, просто посеред базару? Файна ідея».

Віктор Фітьо: «Я за фонтан двома руками і не один. Коломиї нагально потрібно оформити свій міський простір, – фонтан чудовий засіб це зробити».

Ігор Ільчишин: Важливо те, що будівництво та виділення коштів на новий фонтан здійснюють меценати, а не влада, тому не зовсім доцільно зараз критикувати використання цих самих коштів. Жодної копійки на новий фонтан не буде використано з бюджету! Інше питання, яке зараз порушують, - це розміщення фонтану біля стихійного ринку. Але це не взаємно пов’язані проблеми. Меценати не можуть боротися зі стихійною торгівлею. Це у компетенції влади міста. На мою думку, на сьогоднішній день навпаки потрібно всіляко сприяти людям, які готові за власний кошт та сили зробити внесок у поліпшення благоустрою Коломиї.

Пропонуємо коломиянам долучитися до обговорення «Чи потрібен Коломиї фонтан?» та висловити свої думки й пропозиції. Пишіть на електронну скриньку «Дзеркала» dzer.kol@i.ua або на поштову адресу редакції.